more_horiz
Wiadomości

Wariant Omikron dotarł do Izraela. Kraj zamyka granice

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 06:41
W nocy z niedzieli na poniedziałek władze Izraela zakażą wjazdu do kraju. To pierwsze państwo, które całkowicie zamyka granice w związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa - Omikron. 
Naftali Bennett ogłosił zakaz wjazdu do Izraela
Naftali Bennett ogłosił zakaz wjazdu do IzraelaFoto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

Zakaz ma potrwać dwa tygodnie, cudzoziemcy nie będą mogli przyjechać do kraju, a przybywający Izraelczycy, nawet zaszczepieni, będą musieli odbyć kwarantannę.

Szef izraelskiego rządu Naftali Bennet powiedział, że przywrócona zostanie także technologia antyterrorystycznego monitoringu telefonów komórkowych.

Władze państwa liczą, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawi się więcej informacji na temat skuteczności szczepionek COVID-19 przeciwko nowemu wariantowi wirusa, który został wykryty w RPA.

Izrael potwierdził do tej pory jeden przypadek Omikronu. Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób ostrzegło, że nowa mutacja stanowi duże ryzyko dla Europy.

Wariant Omikron. Wysoce zaraźliwa odmiana

Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia określili ją jako odmianę wysoce zaraźliwą. Według danych WHO na świecie odnotowano do tej pory około stu przypadków wariantu Omikron, głównie w RPA i Botswanie, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Czechach.

Izrael to pierwszy kraj, który całkowicie zamknął granicę w związku z nowym wariantem koronawirusa. Kilka państw zdecydowało się już na zakaz przyjazdu z kilku południowoafrykańskich państw. Są to między innymi Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy czy Holandia. 

Brytyjski rząd zdecydował się także na inne restrykcje. - Każdy, kto przekracza granice Wielkiej Brytanii, będzie zobowiązany do przeprowadzenia testu PCR przed końcem drugiego dnia od przybycia. Do momentu uzyskania wyniku negatywnego osoby te będą musiały poddać się samoizolacji - ogłosił premier Boris Johnson. Zapowiedział też  m.in.10-dniową kwarantannę dla osób, które miały kontakt z zakażonymi.

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem