more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS w Toruniu: rodzinne gospodarstwa rolne wymagają wsparcia i wzmocnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 12:03
Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski" w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, że rodzinne gospodarstwa rolne wymagają wsparcia ze strony państwa. Jak przekonywał, to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo żywnościowe Polski w obliczu kryzysu, wywołanego rosyjską inwazją na Ukrainę.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Toruniu: rodzinne gospodarstwa rolne wymagają wsparcia
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Toruniu: rodzinne gospodarstwa rolne wymagają wsparciaFoto: Twitter.com/@pisorgpl

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w Toruniu, że małe gospodarstwa rolne potrzebują wzmocnienia, bo to one w pierwszym rzędzie gwarantują bezpieczeństwo żywnościowe. Prezes PiS wziął udział w konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski" poświęcone m.in. sprawom produkcji żywności. Jarosław Kaczyński mówił, że w dobie wojny za wschodnią granicą zwiększyła się rola lokalnych dostawców żywności. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyć do wzmocnienia ich pozycji na rynku spożywczym. 

Prezes PiS-u zaznaczał, że większa liczba gospodarstw stabilnych ekonomicznie to również większa konkurencyjność polskiego przemysłu spożywczego.

Rodzinne gospodarstwa rolne. Wsparcie

- Wspieramy polskie rodzinne gospodarstwa rolne. Bardzo dbamy i wspieramy polską wieś. Wierzę, że postawimy na to, co powinno być przyszłością polskiej i europejskiej światowej wsi. To ona zapewnia produkcję żywności potrzebną nam wszystkim - mówił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że zgodnie z naukami św. Jana Pawła II, ciężka praca na roli musi być opłacalna, a wykonujący ją ludzie powinni cieszyć się szacunkiem.

W konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski" udział biorą także m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk oraz wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jarosław Kaczyński odwiedza województwo kujawsko-pomorskie w ramach podróży po nowych 94 okręgach partyjnych Prawa i Sprawiedliwości. To przygotowanie przed przyszłorocznymi wyborami do Sejmu i Senatu. Prezes PiS o 13.00 spotka się również z mieszkańcami Torunia, a o 16.30 z mieszkańcami Włocławka. Tematem rozmów ma być przede wszystkim aktualna sytuacja gospodarcza i polityczna w Polsce.

Posłuchaj
00:25 11809168_2.mp3 Jarosław Kaczyński w Toruniu o potrzebie wzmocnienia małych gospodarstw rolnych (IAR) 
Posłuchaj
00:28 11809168_1.mp3 Prezes PiS-u w Toruniu zaznaczał, że większa liczba gospodarstw stabilnych ekonomicznie, to również większa konkurencyjność polskiego przemysłu spożywczego (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także