more_horiz
Wiadomości

"Polska jest wyjątkowa, jeśli chodzi o subkulturę depeszowców"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 14:34
O zespole i jego fanach na konferencji naukowej na UMK w Toruniu będą rozmawiać literaturoznawcy, socjologowie, politolodzy, dziennikarze, muzykolodzy i kulturoznawcy.
Audio
  • Konferencja o Depeche Mode - relacja Adrianny Andrzejewskiej

Analiza tekstów i muzyki Depeche Mode, ale i spojrzenie na fenomen subkultury tego zespołu - to tematy, które poruszą dziś naukowcy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

-Jest o czym dyskutować, bo Polska jest krajem wyjątkowym, jeśli chodzi o subkulturę depeszowców - zapewnia Marcin Jurzysta, organizator konferencji.

- Koncerty grupy w Polsce za każdym razem gromadziły komplet publiczności. Depeche Mode to nie jest już tylko zespół, ale całe zjawisko kulturowe. To nie tylko muzyka, ale także sposób bycia  - tłumaczy Jurzysta.

Początek konferencji w piątek (18 lutego) o godz. 16 w sali 206 Collegium
Maius. Zakończenie, przy dźwiękach utworów depeszów, w sobotę o godz. 21 w Klubie Art Cafe.

Szczegółowy program konferencji na stronie www.kulturoznawstwo.umk.pl.Depeche Mode - brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu. Powstała w 1980 roku w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa nawiązuje do francuskiego magazynu mody. W skład grupy wchodzą obecnie David Gahan, Andrew Fletcher i Martin Lee Gore.

Grupa ma wielu fanów na całym świecie, jak również w Polsce, gdzie tworzą oni dość charakterystyczną subkulturę. Nazywani są depeszowcami lub depeszami. Fani grupy spotykają się na organizowanych przez siebie zlotach oraz depotekach. Organizują się także w fanklubach.IAR,kk,wikipedia.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depeche Mode – Fragile Tension

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2009 12:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depeche Mode w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 11:21
Łódzki fan club FC zespołu szykuje specjalne atrakcje dla wszystkich wybierających do Hali Arena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depeche Mode wreszcie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 06:07
W łódzkiej Atlas Arenie wystąpi sławny brytyjski zespól Depeche Mode. To pierwszy z dwóch wyprzedanych koncertów w Polsce. Drugi - także w Łodzi - w czwartek.
rozwiń zwiń