more_horiz
Wiadomości

"Jesteś Bogiem" - powstaje film o hip-hopowej grupie ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 13:07
Padł pierwszy klaps na planie filmu o Fokusie, Rahimie oraz Magiku i ich muzyce.
Audio

Scenariusz filmu, w formie książkowej pt. "Paktofonika. Przewodnik krytyki politycznej", trafił na póki księgarń w 2008 roku. Jego autor, Maciej Pisuk, długo szukał kogoś, kto przeniesie historię hip-hopowców na wielki ekran. Podjęło się tego studio filmowe Kadr. 

- To historia tkwiąca w ludziach w różnych pokoleniach. Nie jest ona normalna, taka jak normalny nie będzie ten film. On będzie wyjątkowy - powiedział portalowi mmsilesia.pl Jerzy Kapuściński, producent ze studia filmowego Kadr.

"Jesteś Bogiem" to opowieść o trójce przyjaciół, Fokusie, Rahimie i Magiku, którzy pod koniec lat 90. tworzyli najważniejszą grupę hip-hopową w Polsce - Paktofonikę.

Film wyreżyseruje Leszek Dawid, autor m.in. filmów "Ki" i "Zza płotu". Rolę Magika zagra Marcin Kowalczyk. W Fokusa i Rahima wcielą się odpowiednio Tomasz Schuchardt i Dawid Ogrodnik.O Paktofonice

Paktofonikę założyli w 1998 r. wywodzący się z Katowic i Mikołowa Piotr Łuszcz -Magik, Wojtek Alszer - Fokus i Sebastian Salbert - Rahim. Magik grał wcześniej w innym znanym zespole hiphopowym - Kaliber 44, zaś Rahim - w 3-X-Klan.

Początkowo Paktofonika grała głównie na koncertach i próbowała nagrywać swoje utwory w chałupniczych warunkach. W 2000 r. podpisała kontrakt z wytwórnią.

18 grudnia ukazał się jej debiutancki album pt. "Kinematografia", na którym znalazł się m.in. największy przebój grupy - "Jestem Bogiem". 26 grudnia Magik popełnił samobójstwo, skacząc z okna swojego pokoju na dziewiątym piętrze.

Rahim i Fokus jeszcze przez trzy lata kontynuowali działalność Paktofoniki. Na koncertach partie Magika puszczali z taśmy. W końcu rozwiązali zespół i ruszyli własnymi muzycznymi ścieżkami. 21 marca 2003 zagrali pożegnalny koncert w katowickim Spodku.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jesteś bogiem", czyli opowieść o Magiku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 18:42
W 2012 roku do kin trafi film poświęcony legendzie hip-hopu - grupie Paktofonika. Film opowiada historię artysty w starciu ze światem - zdradza reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rahim ft. Minix - "OTC”

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 16:29
Legenda Paktofoniki szturmuje playlistę Czwórki nowym singlem, promującym płytę "Amplifikacja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amplifikacja" RAH!Ma już jest!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 16:12
1 grudnia ukazał się nowy album współzałożyciela legendarnego składu Paktofonika – Rahima. Krążek poleca Czwórka!
rozwiń zwiń