more_horiz
Wiadomości

Twórczość Daniela Libeskinda na wystawie we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:55
Kilkadziesiąt fotografii, projektów, szkiców światowej sławy architekta Daniela Libeskinda można od czwartku obejrzeć na wystawie we wrocławskim Muzeum Architektury.
Audio

Wystawa zatytułowana "Architektura jako język. Daniel Libeskind" jest drugą w Polsce prezentacją twórczości Libeskinda. Po raz pierwszy dorobek architekta był pokazywany w 2004r. na ekspozycji w warszawskiej Zachęcie.

We wrocławskim Muzeum Architektury można zobaczyć fotografie przedstawiające realizowane przez Libeskinda projekty oraz wizualizacje prac będących w budowie. Na wystawie znalazły się również rysunki i szkice autorstwa znanego architekta oraz jego projekty scenografii teatralnych i sprzętów domowych.

Daniel Libeskind urodził się w 1946r. w Łodzi. Ukończył studia muzyczne w Izraelu i Nowym Jorku. Szybko jednak porzucił grę na fortepianie i poświęcił się architekturze, uzyskując w 1970r. dyplom Cooper Union for the Advancement of Science and Art.
Jedną z pierwszych większych realizacji Libeskinda jest Muzeum Żydowskie w Berlinie, które otwarto dla publiczności w 2001r.

Architekt jest twórcą projektów Imperial Worth Museum North w Manchesterze, Centrum handlowo-rekreacyjne Westside w Bernie czy pomnika Memoria e Luce w Padwie we Włoszech, poświęconego ofiarom ataków na Nowy Jork 11 września 2001r.

Obecnie są realizowane m.in. projekty Muzeum Historii Wojskowości w Dreźnie oraz apartamentowca Złota 44 w Warszawie. W 2003r. Libeskind wygrał konkurs na zagospodarowanie terenu po zniszczonych zabudowaniach World Trade Center w Nowym Jorku.

Libeskind jest laureatem licznych nagród, w tym prestiżowej Hiroshima Art Prize, którą otrzymał, jako pierwszy architekt na świecie.

Wystawę można zwiedzać do 16 maja.

aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Animacja eksperymentalna

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2010 19:55
Filmy Normana McLarena - pioniera animacji awangardowej, pokazywane są w Centrum Sztuki WRO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka, Afryka a stan wojenny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:30
Sztuka stanu wojennego - czasu buntu i poszukiwania stref wolności, to zagadnienia poruszane na bardzo ciekawej wrocławskiej wystawie "Mógłbym żyć w Afryce".
rozwiń zwiń