more_horiz
Wiadomości

Polka Ewelina Saszenko będzie reprezentowała Litwę w konkursie Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 01:30
Ewelina Saszenko będzie reprezentować Litwę w 56. konkursie Eurowizji. Polka późnym wieczorem wygrała krajowe eliminacje.
Audio
  • Ewelina Saszenko jedzie na Eurowizję - relacja Renaty Widtmann

Tuż po ogłoszeniu wyników Ewelina Saszenko mówiła, że zwycięstwo to dla niej ogromne szczęście. - Mam nadzieję, że godnie zaprezentuję swój kraj w konkursie Eurowizji - powiedziała.

W finale o prawo do reprezentowania Litwy walczyło 13 wykonawców. Piękna i utalentowana Polka z Wileńszczyzny wystąpiła z piosenką "C'est ma vie". Wykonała ją po francusku i angielsku. Tym razem opinie jury i widzów pokryły się. Polka z Litwy wygrała głosowanie przewagą prawie dwóch tysięcy głosów.

Ewelina Saszenko jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale wokalnym Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Pochodzi z podwileńskich Rudziszek. Tam ukończyła szkołę z polskim językiem nauczania. Jest wielokrotną laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenki. Występowała na scenach Polski, Łotwy, Czech, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Tegoroczna 56. Eurowizja odbędzie się 10 i 12 maja (półfinały) oraz 14 maja (finał) w Niemczech w Düsseldorfie. Będzie to pierwszy od 2004 przypadek kiedy konkurs nie odbędzie się w stolicy państwa, który go organizuje. Polskę reprezentować będzie Magdalena Tul z piosenką "Jestem".

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy oszaleli z uwielbienia

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 12:18
"Niemiecka sensacja w Oslo!", "Jesteśmy Leną!", "Europa kocha piękną Lenę!" - piszą w niedzielę na czołówkach niemieckie media o zwycięstwie reprezentantki Niemiec w sobotnim finale Konkursu Piosenki Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metamorfozy Edyty Górniak (galeria zdjęć i filmy)

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 13:40
Czy Edyta Górniak zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia Euro 2012?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Eurowizję jedzie Magdalena Tul z piosenką "Jestem"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 01:00
O występ w finale 56. Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, który odbędzie się 14 maja w Apollo Theatre w Düsseldorfie, walczyło 10 polskich artystów.
rozwiń zwiń