X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polka Ewelina Saszenko będzie reprezentowała Litwę w konkursie Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 01:30
Ewelina Saszenko będzie reprezentować Litwę w 56. konkursie Eurowizji. Polka późnym wieczorem wygrała krajowe eliminacje.
Audio
  • Ewelina Saszenko jedzie na Eurowizję - relacja Renaty Widtmann

Tuż po ogłoszeniu wyników Ewelina Saszenko mówiła, że zwycięstwo to dla niej ogromne szczęście. - Mam nadzieję, że godnie zaprezentuję swój kraj w konkursie Eurowizji - powiedziała.

W finale o prawo do reprezentowania Litwy walczyło 13 wykonawców. Piękna i utalentowana Polka z Wileńszczyzny wystąpiła z piosenką "C'est ma vie". Wykonała ją po francusku i angielsku. Tym razem opinie jury i widzów pokryły się. Polka z Litwy wygrała głosowanie przewagą prawie dwóch tysięcy głosów.

Ewelina Saszenko jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na wydziale wokalnym Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Pochodzi z podwileńskich Rudziszek. Tam ukończyła szkołę z polskim językiem nauczania. Jest wielokrotną laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali piosenki. Występowała na scenach Polski, Łotwy, Czech, Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Tegoroczna 56. Eurowizja odbędzie się 10 i 12 maja (półfinały) oraz 14 maja (finał) w Niemczech w Düsseldorfie. Będzie to pierwszy od 2004 przypadek kiedy konkurs nie odbędzie się w stolicy państwa, który go organizuje. Polskę reprezentować będzie Magdalena Tul z piosenką "Jestem".

IAR, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy oszaleli z uwielbienia

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 12:18
"Niemiecka sensacja w Oslo!", "Jesteśmy Leną!", "Europa kocha piękną Lenę!" - piszą w niedzielę na czołówkach niemieckie media o zwycięstwie reprezentantki Niemiec w sobotnim finale Konkursu Piosenki Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metamorfozy Edyty Górniak (galeria zdjęć i filmy)

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 13:40
Czy Edyta Górniak zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia Euro 2012?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Eurowizję jedzie Magdalena Tul z piosenką "Jestem"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 01:00
O występ w finale 56. Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, który odbędzie się 14 maja w Apollo Theatre w Düsseldorfie, walczyło 10 polskich artystów.
rozwiń zwiń