more_horiz
Wiadomości

50. urodziny Królowej Serc - Lady Di

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 04:27
Zmarła tragicznie 14 lat temu w wypadku samochodowym w Paryżu Lady Di - księżna Diana, rozwiedziona z księciem Walii matka Williama i Harry'ego, kończyłaby 50 lat.
Audio
  • Urodziny Lady Di - relacja Grzegorza Drymera z Londynu (IAR)
Lady Diana
Lady DianaFoto: (fot. PAP/EPA/GERRY PENNY)

W Wielkiej Brytanii ta rocznica nie będzie odnotowana oficjalnie, ale w innych krajach tak. Karaibska Grenada wydała okolicznościowy znaczek pocztowy, kolekcjonerzy kupują rocznicowy medalion-monetę z brytyjskiej firmy Westminster Collection, porcelanową figurkę Royal Doulton, czy kolczyki Diana - Królowa Serc.

Najdalej w upamiętnieniu Diany posunęli się Amerykanie. Tygodnik "Life" zamieścił wspomnieniowy artykuł i wydał gustowny album fotografii. Jego rywal, "Newsweek" wpadł na dość makabryczny pomysł, umieszczając na okładce fotomontaż - nieco postarzonej komputerowo Diany z synową, Kate Middleton. Prawie 2/3 respondentów w jednym z brytyjskich sondaży internetowych uznało to za wysoce niesmaczne. Ale autorką tego pomysłu jest sama redaktor naczelna "Newsweeka" - też Brytyjka Tina Brown, autorka poczytnej książki o Dianie, która zamieściła swój własny artykuł o dalszym, fikcyjnym życiu księżnej.

Redaktor naczelny "Life", Bob Sullivan, powiedział amerykańskiej telewizji Fox, że to nie w jego guście, ale zadał pytanie, gdzie byłaby dziś Diana z wielkim gronem fanów na Twitterze i tak dalej. - Tina Brown podobnie jak my dochodzi do wniosku, że gdyby żyła, Dianę zajmowałaby dziś głównie dobroczynność, współczucie, humanitaryzm. Oczywiście byłaby też bardzo dumna ze swego syna - dodaje. Tymczasem w tę rocznicę, książę William z księżną Kate rozpoczął właśnie oficjalną wizytę w Kanadzie.

(fot.
(fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM)

sm

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem