"Donald Tusk naobiecywał i nic nie spełnił"

Marcin Mastalerek, szef Forum Młodych PiS, krytycznie ocenia dotychczasowe działania PO, jak i kolejne obietnice tej partii. Jego zdaniem Donald Tusk pobił rekord świata w ściemnianiu.

2011-09-07, 20:44

"Donald Tusk naobiecywał i nic nie spełnił"

Posłuchaj

"Puls Trójki", 7 września
+
Dodaj do playlisty

Donald Tusk zapowiedział w kampanii, że jego partia będzie starała się uwolnić energię  młodych ludzi w Polsce. Marzena Okła-Drewnowicz z PO, odnosząc się do tych słów, zaznaczyła, że jej partia na przestrzeni ostatnich czterech lat i tak dużo zrobiła w tym kierunku. 

- Ta energia jest nie od dzisiaj. Wiele różnych programów i ustaw uchwaliliśmy już wcześniej, np. Moje Boisko Orliki 2012, przywróciliśmy 51 procentową ulgę dla studentów, w życie weszła nowa ustawa żłobkowa, zniesiony został pobór do wojska. W raporcie "Młodzi 2011" zawarta jest pewna diagnoza w oparciu o którą powstały nowe propozycje dla młodych ludzi - podkreśliła Okła-Drewnowicz.

 

Dzień na zdjęciach - zobacz galerię>>>

REKLAMA

 

Marcin Mastalerek, szef Forum Młodych PiS, stwierdził, że PO kłamie, a premier Donald Tusk w 2007 roku pobił rekord w ściemnianiu. Zdaniem szefa Forum Młodych PiS, na przestrzeni ostatnich czterech lat dwukrotnie wzrosło bezrobocie wśród młodych ludzi i to jest "realne osiągnięcie rządu Tuska".

- Zapowiadaliśmy już dawno, że jeżeli  PO wygra w wyborach, to studenci będą musieli płacić za edukację. Dziś wprowadzenie odpłatności za drugi kierunek studiów, jest pierwszym krokiem do tego. Chciałbym ostrzec wszystkich, że jeżeli w tym roku zagłosują na PO, to nie powinni być zdziwieni, jeśli za studia w naszym kraju trzeba będzie płacić - dodał Mastalerek.

''

REKLAMA

mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej