Według informacji rzeczniczki Ivy Szebkovej, autokar jadący trasą z miasta Svitavy w kierunku Brna z nieznanych przyczyn wpadł do rowu.
W autobusie jechało 49 osób i dwóch kierowców. W wyniku wypadku ucierpniało 29 pasażerów, którzy zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. Ich obrażenia są niegroźne - w większości są to otarcia naskórka i stłuczenia. Czworo z nich już zwolniono.
Według wstępnych ocen policji przyczyną wypadku mogło być zmęczenie jednego z kierowców i zaśnięcie za kierownicą. Turyści wracali do kraju z Chorwacji, z miejscowości Makarska.
Przewoźnik zobowiązał się do podstawienia autokaru zastępczego w ciągu dwóch godzin. Na miejsce wypadku jadą konsul w Ostrawie Maria Kowacz oraz pracownik polskiego konsulatu honorowego w Brnie.
IAR, wit