Czechy: odnaleziono ciało polskiego płetwonurka
To druga ofiara niedzielnej tragicznej wyprawy polskich płetwonurków do kamieniołomu Svobodne Herzmanice koło Bruntalu.
2012-03-12, 06:50
Posłuchaj
Relacja Pawła Szukały z Pragi (IAR)
Dodaj do playlisty
Akcję ratowniczą czescy specjaliści z policji prowadzili kilkanaście godzin. Nie przerywali jej nawet wtedy, kiedy już byli niemal pewni, że polski płetwonurek nie mógł przeżyć.
Wcześniej, bo po południu, policjanci odnaleźli ciało jego kolegi zamarznięte w 20 centymetrowej tafli lodu. Trzeci z Polaków uratował się sam, wydostając się o własnych siłach z wody i powiadomił policję o nieszczęściu.
Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
Eksperci policyjni zwracają uwagę na to, że częstą przyczyną tragicznych wypadków podczas nurkowania w kamieniołomie w Svobodnych Herzmanicach jest nierespektowanie procedur bezpieczeństwa, zwłaszcza w zakresie asekuracji płetwonurków.
IAR, sm
REKLAMA