more_horiz
Wiadomości

Schetyna o Jałcie: jesteśmy po stronie Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 21:50
Odwracanie się od Ukrainy oznacza wpychanie jej w ręce Rosji - to opinia szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych.
Audio
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: schetyna.pl

Grzegorz Schetyna komentował przełożenie przez władze ukraińskie szczytu przywódców Europy Środkowej w Jałcie. Jak podkreślił w rozmowie z IAR, głos w sprawie Ukrainy oraz sytuacji byłej premier Julii Tymoszenko jest jednoznaczny.

- Jesteśmy po stronie zachodnich standardów i za tym, żeby były one egzekwowane także na Ukrainie, ale wiemy, że jesteśmy na miesiąc przed Euro 2012, wspólnej polsko-ukraińskiej imprezy. Zależy nam na tym, żeby Ukraina się zmieniała żeby Polska była pomostem Ukrainy do Europy.

Grzegorz Schetyna powiedział, że prezydent Komorowski rozmawiał z Wiktorem Janukowyczem. Dodał, że w środę ma zaprezentować to, co zamierzał powiedzieć podczas szczytu w Jałcie. - Powinniśmy jednak robić wszystko, żeby cały czas, żeby opinia publiczna wiedziała i nie akceptowała takiego traktowania opozycji politycznej, jakie ma miejsce na Ukrainie. Propozycje prezydenta Komorowskiego, czyli zmiana prawa, brak możliwości wykorzystywania kodeksu karnego do walki politycznej.

W Jałcie Bronisław Komorowski zamierzał apelować do ukraińskich władz oraz do opozycji o zmiany w systemie prawnym, który przewiduje sankcje karne za błędy osób pełniących funkcje publiczne. Ofiarą tego stała się była premier Julia Tymoszenko.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, aj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem