72 lata po Katyniu - konkurs IPN dla młodzieży

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu strony z albumu poświęconej jednej z ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wcześniej trzeba zebrać informacje na jej temat, dotrzeć do pamiątek, krewnych.

2012-06-03, 08:45

72 lata po Katyniu - konkurs IPN dla młodzieży
Nieśmiertelnik i medalik chrzcielny znalezione w masowym grobie w Katyniu. Foto: Wikipedia/Bundesarchiv Bild 183-B23992, Katyn

Posłuchaj

Michał Kurkiewicz, IPN
+
Dodaj do playlisty

Do 6 lipca można nadsyłać prace do konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” - Katyń 72 lata po zbrodni". Organizatorem trzeciego już konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Wspólnota Pokoleń. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest obudzenie w młodzieży zainteresowanie zbrodnią katyńską i upamiętnienie ofiar. Zadanie wymaga od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwania informacji o wybranym przez siebie bohaterze. Osoby biorące udział w konkursie mogą zbierać informacje odnajdując rodziny ofiar, pozyskiwać zdjęcia, informacje i pamiątki rodzinne.

Michał Kurkiewicz z IPN dodaje, że trzeba zwrócić uwagę, by nie pisać o osobie, którą już upamiętniono w poprzednich edycjach konkursu.
Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tak zwanej „Liście Katyńskiej” lub „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, zamieszczonej pod adresem internetowym: http://www.katedrapolowa.pl/ofiary.php. Praca należy przesyłać na adres Biuro Edukacji Publicznej IPN ulica Towarowa 28, 00-839 Warszawa z dopiskiem „Konkurs”.

Warto zapoznać się z regulaminem konkursu na stronie IPN.

Zobacz serwis specjalny: Katyń >>>

REKLAMA

IAR/agkm

Wideo: wyjazd laureatów wcześniejszej edycji

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej