Juncker: Grecy, nie opuszczajcie strefy euro
W wywiadzie dla austriackiego dziennika "Kurier" Jean-Claude Juncker powiedział, że zwycięstwo radykalnej lewicy w wyborach w Grecji mogłoby mieć nieprzewidywalne konsekwencje dla strefy euro.
2012-06-16, 12:25
Premier Luksemburga zapowiedział, że eurogrupa będzie rozmawiać z każdym greckim rządem, który powstanie po wyborach. Negocjacje mają dotyczyć między innymi tamtejszego programu reform gospodarczych.
Juncker podkreślił jednak, że najważniejsze warunki pomocy, udzielonej Grecji przez międzynarodowe instytucje finansowe, są poza dyskusją. Warunki te kwestionuje radykalna lewicowa koalicja SYRIZA, która ma duże szanse na zwycięstwo w wyborach.
Szef eurogrupy ostrzegł Greków przed wystąpieniem ze strefy euro, gdyż zagrozi to jej spoistości i będzie złym sygnałem dla świata.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
(pp)
REKLAMA