Kolorado walczy z pożarami. Przeszkadza pogoda

Ogień strawił już obszar o powierzchni 250 kilometrów kwadratowych. Nakaz ewakuacji dostało ponad 32 tysięcy osób.

2012-06-27, 19:42

Kolorado walczy z pożarami. Przeszkadza pogoda
Dym na szczytami górskimi obok Colorado Springs. Foto: PAP/EPA/BOB PEARSON

Posłuchaj

Relacja Marka Wałkuskiego, IAR
+
Dodaj do playlisty

Szczyty górskie przy Colorado Springs wyglądają jak wulkany. Nad wieloma z nich unoszą się chmury dymu, z dnia na dzień coraz większe.  - Wojsko, gwardia narodowa i strażacy są bezradni w takich warunkach – tłumaczy gubernator Kolorado John Hickenlooper.

Temperatura sięgająca 35 stopni Celsjusza oraz wiatr o prędkości do 100 kilometrów na godzinę sprawiają, że najgroźniejszy pożar w rejonie Colorado Springs opanowany jest tylko w 5. procentach.

Konieczna stała się  ewakuacja mieszkańców. Tysiące mieszkańców Colorado Springs stało w długich korkach na zadymionych drogach by wydostać się z zagrożonych rejonów. - Nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Myśleliśmy, że jesteśmy przygotowani na ewakuację ale w praktyce okazało się, że nie byliśmy - przyznaje gubernator.

IAR, tj

REKLAMA

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej