Świętuj z nami jubileusz Centrum Zdrowia Dziecka

W sobotnie przedpołudnie rozpoczął się piknik rodzinny "Bezpieczne dziecko", w ramach którego na terenach sportowych w pobliżu warszawskiej Argicoli odbywają się pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez WOŚP, pokazy policyjne i motocyklowe.

2012-09-15, 11:40

Świętuj z nami jubileusz Centrum Zdrowia Dziecka

Warto wypróbować symulator dachowania i zagrać w football amerykański z zawodnikami Warsaw Eagles. Wszyscy chętni mogą także skorzystać z porad specjalistów Centrum Zdrowia Dziecka. Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu objął prezydent Bronisław Komorowski. Jednym z patronów medialnych jest Polskie Radio.

PAP/Jacek
PAP/Jacek Turczyk
W Starej Pomarańczarni odbędzie się Gala Jubileuszowa, którą rozpocznie sesja naukowa poświęcona projektom naukowym realizowanym w CZD. We foyer Teatru Stanisławowskiego nastąpi otwarcie wystawy zdjęć "Razem w Szpitalu”. Obchody Jubileuszu zakończą się koncertem dedykowanym pracownikom Centrum Zdrowia Dziecka. W Amfiteatrze zagra Kayah & Royal String Quartet.

Jedyny taki szpital w Polsce

Przez 35 lat działalności Centrum Zdrowia Dziecka nie tylko nie obniżyło standardów usług, ale poprzez ciągły rozwój stało się liderem polskiej pediatrii. To tutaj powstał program rodzinnych przeszczepów wątroby i najlepszy w kraju program żywienia pozajelitowego. CZD prowadzi również program zamykania ubytków międzyprzedsionkowych serca metodą Amplatza, program wentylacji domowej "Oddech” oraz program leczenia chorób rzadkich.

REKLAMA

PAP/Jacek
PAP/Jacek Turczyk
Jako jedyny szpital w Polsce posiada m.in. Pracownię Uroterapii, Centrum Diagnostyki Pierwotnych Niedoborów Odporności, najnowocześniejszą Aptekę Szpitalną i Kriobank Homogennych Zastawek Serca. Rocznie CZD hospitalizuje ponad 30 tysięcy pacjentów i udziela prawie 170 tysięcy specjalistycznych porad.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

czd.pl, gs

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej