more_horiz
Wiadomości

Poseł PO pobity podczas meczu na Orliku

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 18:24
Poseł Platformy Obywatelskiej i były reprezentant Polski w piłce nożnej Cezary Kucharski uczestniczył w przepychance w trakcie której został kilkakrotnie uderzony w twarz.
Audio
Cezary Kucharski
Cezary KucharskiFoto: Wikipedia/Mikołaj Majda

Do zajścia doszło w ubiegłym tygodniu w Łukowie na Lubelszczyźnie, gdzie na jednym z przyszkolnych "orlików" parlamentarzysta wraz ze znajomymi grał w piłkę.

Jak dowiedziała się IAR, od jednego ze świadków zdarzenia, zamieszanie wywołała ostra gra Cezarego Kucharskiego na boisku. W pewnym momencie doszło do utarczek słownych, a następnie rękoczynów między politykiem a jednym z uczestników meczu.

Rzecznik łukowskiej policji nadkomisarz Andrzej Dudzik potwierdził, że funkcjonariusze otrzymali informację od posła Cezarego Kucharskiego, iż podczas meczu piłki nożnej został uderzony.

- Pomiędzy nim a drugim uczestnikiem doszło do incydentu, gdzie być może została użyta ręka lub noga - powiedział nadkom. Dudzik. Dodał, że w obecności przybyłych na miejsce funkcjonariuszy parlamentarzysta stwierdził, że uda się do lekarza, weźmie obdukcję i dalej będzie dochodził swoich roszczeń na drodze cywilnej.

Policjanci ustalili, że w trakcie zajścia Cezarego Kucharskiego nie chronił immunitet poselski, ponieważ obecność na boisku nie była związana z jego działalnością parlamentarną. Dlatego też prokuratura nie będzie wszczynać z urzędu postępowania w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej posła.

Sam zainteresowany odmówił Polskiemu Radiu komentarza w sprawie incydentu. Nie chciał też powiedzieć czy mężczyźnie przez którego został uderzony wytoczy proces cywilny.

IAR, mr

Zobacz także

Zobacz także