Zamiast węgla wiózł "lewe" papierosy warte 5,5 miliona

Podlascy celnicy zatrzymali w pobliżu granicy z Litwą ciężarówkę, w której próbowano przemycić do Polski papierosy warte ponad 5,5 mln zł.

2012-12-06, 11:50

Zamiast węgla wiózł "lewe" papierosy warte 5,5 miliona
Branża tytoniowa odnotowuje wielkie straty związane z przemytem papierosów, głownie ze Wschodu.Foto: icwroclaw.pl

Dzięki dokumentom znalezionym przy kierowcy, dolnośląscy celnicy odkryli także pod Legnicą nielegalną fabrykę papierosów.

Najpierw doszło do zatrzymania koło Budziska (Podlaskie) polskiego tira jadącego z Litwy. 39-letni kierowca z województwa dolnośląskiego twierdził, że ładunek stanowi węgiel drzewny transportowany z Łotwy. Po prześwietleniu urządzeniem rtg i otwarciu okazało się, że w środku nie ma węgla, ale papierosy z białoruskimi znakami akcyzy - w sumie ponad 580 tys. paczek.

Wartość przemytu została oszacowana na ponad 5,5 mln zł. - To jeden z największych zatrzymanych transportów papierosowej kontrabandy w tym roku w Polsce - podali w komunikacie celnicy.

Przy kierowcy znaleziono dokumenty, które doprowadziły celników do jednej z hal magazynowych koło Legnicy. Tam dolnośląscy celnicy znaleźli linię do produkcji papierosów, blisko 25 kg tytoniu, kilkaset gotowych papierosów oraz blisko 300 kartonów z papierosowymi filtrami. W ocenie służb celnych wygląda na to, że nielegalna produkcja papierosów miała się tam dopiero rozpocząć.

REKLAMA

Polski kierowca tira został zatrzymany.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej