Auto wjechało pod pociąg w Kozerkach. Jedna osoba zginęła

Jedna osoba zginęła, a dwie są ciężko ranne po zderzeniu samochodu osobowego z dwoma pociągiami w miejscowości Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego. Trasa jest zablokowana, uruchomiono komunikację zastępczą.

2013-09-30, 11:13

Auto wjechało pod pociąg w Kozerkach. Jedna osoba zginęła
Wrak samochodu i pociąg Kolei Mazowieckich na miejscu zderzenia samochodu osobowego z dwoma pociągami na strzeżonym przejeździe kolejowym w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Posłuchaj

Maciej Dutkiewicz z Polskich Linii Kolejowych o utrudnieniach na linii kolejowej Warszawa-Skierniewice spowodowanych wypadkiem pod Grodziskiem Mazowieckim/IAR
+
Dodaj do playlisty

- Ofiara śmiertelna oraz ranni to osoby z samochodu osobowego, który zderzył się z pociągiem - powiedział rzecznik mazowieckiej komendy wojewódzkiej straży pożarnej kpt. Karol Kierzkowski. Okoliczności wypadku zbada policja i służby kolejowe.
Według rzeczniczki Kolei Mazowieckich Donaty Nowakowskiej, na przejeździe kolejowym k. Jaktorowa w samochód uderzyły dwa pociągi: pociąg KM Warszawa-Skierniewice i pociąg PKP IC Łódź-Warszawa. Jedna osoba zginęła, a dwie są ciężko ranne. Nikt z pasażerów pociągów nie odniósł obrażeń. Na miejscu od rana pracują strażacy, policja oraz inne służby zabezpieczające miejsce zdarzenia oraz dowody. Rannych zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
KM podają, że wstrzymany został ruch wszystkich pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Skierniewice. Spółka zapowiedziała uruchomienie - w miarę możliwości - komunikacji zastępczej na trasie Grodzisk Maz.-Skierniewice.
Donata Nowakowska poinformowała, że pociągi dalekobieżne z linii łódzkiej w kierunku Warszawy w miarę możliwości kierowane będą drogą okrężną, z pominięciem Skierniewic i Grodziska Mazowieckiego.
Koleje Mazowieckie zapowiadają też, że do odwołania będą honorować wszystkie ważne bilety PKP IC na odcinku Skierniewice- Warszawa i Warszawa-Skierniewice. - Honorowanie obowiązuje w pociągach KM i autobusach komunikacji zastępczej KM. Wprowadzone zostaje również tymczasowe honorowanie ważnych biletów KM w pociągach WKD na całej linii w obu kierunkach. Honorowane będą bilety ważne na odcinek Warszawa-Grodzisk Mazowiecki - dodała Nowakowska.
pp/PAP/IAR

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej