more_horiz
Wiadomości

Wgląd w prace maturalne. Wzrosła liczba wniosków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 15:24
W tym roku więcej osób niż w latach ubiegłych wystąpiło o wgląd w pracę maturalną - wynika ze wstępnych danych, jakie zebrał "Dziennik Gazeta Prawna".
Matura kiedyś była przepustką do wykształcenia i dobrej pracy. Dziś młodzi mają więcej możliwości i są bardziej otwarci na zmiany w życiu
Matura kiedyś była przepustką do wykształcenia i dobrej pracy. Dziś młodzi mają więcej możliwości i są bardziej otwarci na zmiany w życiuFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

Gazeta podaje tego przykłady z kilku Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. W niektórych, jak np. w Jaworznie, takich wniosków jest o kilkaset więcej niż przed rokiem. Według gazety jedynie w Poznaniu i Warszawie liczba osób chętnych do sprawdzenia prac maturalnych nie wzrosła.

Jak twierdzą cytowani przez gazetę eksperci, może to być efektem raportu NIK z marca tego roku. Wynika z niego, że co czwarta już oceniona praca egzaminacyjna, zweryfikowana na wniosek zdającego, okazała się źle sprawdzona.

Najczęściej wnioski do komisji dotyczą sprawdzenia matury z matematyki, biologii czy chemii. Znaczna ich liczba wpływa od kandydatów na studia medyczne - czytamy w gazecie.

PAP, to

Zobacz także

Zobacz także