more_horiz
Wiadomości

Meghan Markle - kim jest żona księcia Harry’ego?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:11
Piękna i inteligentna. Aktorka i aktywistka. Wybranka księcia Harry’ego skrywa w sobie wiele skrajności. Kim tak naprawdę jest Meghan Markle?
Meghan Markle
Meghan MarkleFoto: Kathy Hutchins/shutterstock.com

37-letnia Meghan Markle urodziła się w Los Angeles. Jej matka, Afroamerykanka, jest instruktorką jogi oraz terapeutką. Ojciec pochodzenia halendersko-hiszpańskiego pracuje jako operator filmowy. To właśnie on zaszczepił w młodej Meghan miłość do kina. Już jako kilkulatka zaczęła występować w pierwszych produkcjach filmowych.

Widzom na całym świecie znana jest jednak przede wszystkim z serialu "W garniturach", w którym wcieliła się w postać Rachel Zane, prawniczki oraz ukochanej głównego bohatera. Gdy jej związek z Harrym ujrzał światło dziennie, aktorka postanowiła jednak zrezygnować z roli w serialu. Markle mogliśmy także oglądać w takich filmach jak "Twój na zawsze", "Szefowie wrogowie" i "Anti-Social".

Aktywizm i działalność charytatywna

Drugą pasją Meghan Markle jest polityka. Wybranka księcia Harry'ego w 2003 roku ukończyła stosunki międzynarodowe na Northerwestern University w Chicago. W trakcie nauki odbyła m.in. staż w ambasadzie w Buenos Aires.

Markle szczególnie mocno angażuje się w ochronę praw kobiet. Jest m.in. ambasadorem Narodów Zjednoczonych do spraw partycypacji politycznej i przywództwa. Wielokrotnie udzielała się także charytatywnie m.in. w roli doradcy międzynarodowej organizacji One Young World.

W 2016 roku odwiedziła Rwandę, gdzie wzięła udział w kampanii zwracającej uwagę na problem braku dostępu do świeżej wody przez mieszkańców. Działa też na rzecz organizowania przy placówkach misyjnych ośrodków dożywiania dzieci.

Związek z Harrym

Z księciem Harrym poznali się w 2016 roku podczas randki w ciemno zaaranżowanej przez znajomą Markle. - Spotkaliśmy się, wypiliśmy drinka. I bardzo szybko oboje poczuliśmy się jak ludzie, którzy już po chwili pytają się nawzajem - Hej, co robimy jutro? Powinniśmy się znowu spotkać - mówiła w jednym z wywiadów Meghan.

Spotkali się, więc jeszcze dwa razy w Londynie, a następnie w Botswanie, którą Markle odwiedziła na zaproszenie Harry’ego.

Przez pierwsze pół roku oboje bardzo mocno starali się, by związek nie wyszedł na jaw. Jednak, gdy tabloidy nie dawały im spokoju, Meghan postanowiła sama opowiedzieć o ich uczuciu na łamach gazety Vanity Fair.

Trudne początki w rodzinie królewskiej

Przyszła żona księcia Harry'ego nie od początku zyskała sobie przychylność rodziny królewskiej. Królowej Elżbiecie szczególnie mocno miał przeszkadzać fakt, że Markle jest rozwódką. Zaliczyła ona bowiem nieudane małżeństwo z aktorem Trevorem Engelsonem, z którym pobrała się w 2011 roku i rozstała dwa lata później.

Ostatecznie Królowa Elżbieta zaakceptowała wybrankę Harry’ego podczas spotkania na tzn. "sekretnej herbatce". - To niesamowite "zobaczyć" ją właśnie "jego oczyma", poprzez miłość, jaką czuje do niej jako do babki, a nie tylko poprzez szacunek żywiony do monarchini. To niezwykła kobieta - mówiła później o królowej Meghan.

Para oficjalnie zaręczyła się 27 listopada 2017 roku. Ślub odbył się natomiast 19 maja o godz. 13 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

plotek.pl/tvn24.pl/gwiazdy.wp.pl/polskatimes.pl/koz

Zobacz także

Zobacz także