more_horiz
Wiadomości

Pogoda: będzie deszczowo, ale za to cieplej. Termometry wskażą nawet 11 stopni

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 06:24
Częściej spadnie deszcz niż zza chmur wyjrzy słońce. Pogoda w poniedziałek będzie typowo jesienna, a wysoko w Tatrach - zimowa. Nastąpi jednak ocieplenie, na Ziemi Lubuskiej termometry mogą wskazać nawet jedenaście kresek powyżej zera.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, jedynie początkowo na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na szczytach Tatr opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 2 st. na Podlasiu do 11 st. na Ziemi Lubuskiej, na południu Wielkopolski i na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2 st. na wschodzie do 7 st. na zachodzie, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, rano możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna około 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie spadać.

bb

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda IMGW deszcz

Zobacz także

Zobacz także