more_horiz
Wiadomości

"Przywracają pamięć". Prezydencki lekarz o albumach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 06:58
Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa unikatowe albumy: "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja". - To cenny materiał - mówi o najnowszych publikacjach Polskiego Radia ówczesny prezydencki lekarz Narcyz Sadłoń. 
Audio
  • Prezydencki lekarz: dzięki temu zbiorowi będzie można przywrócić w pamięci wiele wydarzeń i wartościowych wypowiedzi (IAR)
Prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, 2009 r.
Prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, 2009 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Cenny materiał przywracający pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim i innych osobach, które zmarły tragicznie 10 kwietnia 2010 roku - mówi dr Narcyz Sadłoń. Publikacje to zbiór wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nagrań po katastrofie w Smoleńsku.

Krzysztof Czabański PR1 11.2019
"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

Dr Narcyz Sadłoń powiedział, że materiał ten pozwala odnosić się do tragicznych wydarzeń sprzed dekady w sposób racjonalny i przemyślany. Dodał, że publikacje Polskiego Radia mogą pobudzić do głębokiej refleksji, że jesteśmy świadkami wielkiej historii Polski.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Prezydencki lekarz dodał, że dzięki temu zbiorowi będzie mógł przywrócić w pamięci wiele wydarzeń i wartościowych wypowiedzi. Doktor zaznaczył, że publikacje te pozwolą też ponownie odczytać niewątpliwą domenę profesora Lecha Kaczyńskiego i jego działalności politycznej, czyli dalekowzroczność, ale też uczciwość, wiarygodność i kompetencję polityczną.

Albumy Polskiego Radia na 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Albumy Polskiego Radia na 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

- To jest coś, co powodowało, że dziś nie mamy wątpliwości, że prezydent RP był mężem stanu, człowiekiem właściwym we właściwym miejscu - dodał były współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

album2 1200.jpg
"Wyraz narodowej pamięci". Unikatowe albumy Polskiego Radia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej

Wyjątkowe wydawnictwa

Album "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" jest pełnym fonograficznym kompendium wiedzy na temat prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Na pięciu płytach CD zamieszczone są archiwalne wypowiedzi prezydenta z całego okresu jego urzędowania.

Album "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku" składa się z dwóch płyt. W warstwie słownej wydawnictwa znajdują się archiwalne nagrania wypowiedzi ważnych postaci Kościoła oraz polskiej polityki i najnowszej historii zarejestrowane w czasie uroczystości żałobnych, które odbyły się po 10 kwietnia 2010 roku.

pg

Zobacz także

Zobacz także