more_horiz
Wiadomości

Kto umorzył śledztwo katyńskie? Wciąż nie wiadomo

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2010 12:41
Moskiewskiemu Sądowi Miejskiemu nie udało się we wtorek ustalić kto utajnił postanowienie Głównej Prokuratury Wojskowej Rosji z 21 września 2004 roku o umorzeniu śledztwa w sprawie mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.

Główna Prokuratura Wojskowa twierdziła, że postanowienie utajniła Komisja Międzyresortowa do Spraw Ochrony Tajemnicy Państwowej przy Prezydencie Rosji. Komisja przesłała jednak wcześniej do sądu pismo, w którym zaprzeczyła, jakoby miała utajnić postanowienie. Rozprawa w sądzie odbywała się przy drzwiach zamkniętych.

Aleksander Gurianow - szef sekcji polskiej stowarzyszenia Memoriał, które domaga się odtajnienia postanowienia, powiedział dziennikarzom, że rozprawa była krótka. Jak mówił, sędzia zakomunikowała, że do sądu nie nadeszły jeszcze odpowiedzi na pytania zadane komisji międzyresortowej i głównej prokuraturze wojskowej.

Wtorkowa rozprawa w Moskiewskim Sądzie Miejskim była już 6. wstępnym posiedzeniem przygotowawczym, które podobnie jak poprzednie nie przyniosło konkretnego rezultatu.

Kolejne posiedzenie Moskiewski Sąd Miejski wyznaczył na 21 września.

mch

Zobacz także

Zobacz także