more_horiz
Wiadomości

Ponad 100 nowych fotoradarów na polskich drogach. GITD: system wymaga rozbudowy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 23:10
Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur powiedział, że system fotoradarowy w Polsce wymaga rozbudowy. W TVP Info poinformował, że nowe urządzenia - fotoradary, urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle - pojawią się na drogach w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Będzie ich ponad 100.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jan Krava/Shutterstock

Posłuchaj
00:25 11196445_1.mp3 GITD: pojawi się ponad 100 nowych fotoradarów (IAR)

Alvin Gajadhur powiedział, że pierwsze są obecnie stawiane, a kolejne będą pod koniec tego roku i w przyszłym roku. Doprecyzował, że pojawi się 111 nowych urządzeń, a 247 zastąpi stare - dotychczas używane już przez kilka, bądź kilkanaście lat. Dodał, że rozbudowa systemu fotoradarowego w Polsce jest finansowana z funduszy unijnych.

shutterstock_1894190842.jpg
Jazda na pamięć - do czego może doprowadzić?

Alvin Gajadhur podkreślił, że w Polsce, w porównaniu do innych krajów europejskich, urządzeń w systemie automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, czyli fotoradarów, urządzeń do odcinkowego pomiary prędkości i rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle jest stosunkowo niewiele, bo około 500. Tymczasem we Włoszech jest ponad 5 800 fotoradarów, w Wielkiej Brytanii 5,5 tysiąca, a w Niemczech 3 900.

Czytaj także:

Główny Inspektor Transportu Drogowego podkreślił, że rozbudowa systemu fotoradarowego, podobnie jak planowane zaostrzenie kary za wykroczenia w ruchu drogowym i zachowania szczególnie niebezpieczne, ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.

bf

Zobacz także

Zobacz także