more_horiz
Wiadomości

Komendant SG: chronimy naszą ojczyznę wbrew informacjom, które ukazują się w różnych miejscach

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 17:48
- Noście mundur z honorem i z dumą, bo my chronimy naszą ojczyznę wbrew różnym informacjom, które ukazują się w różnych miejscach - powiedział podczas konferencji w Kuźnicy (woj. podlaskie) komendant Straży Granicznej gen. bryg SG Tomasz Praga.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: strazgraniczna.pl

Komendant główny Straży Granicznej podziękował strażnikom granicznym, żołnierzom oraz policjantom za ich służbę. - Za to, że jesteście wierni rocie złożonego ślubowania:"Strzec granicy Rzeczypospolitej Polskiej nawet z narażeniem życia". Każdego dnia udowadniacie, że służba naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest naszym prawdziwym powołaniem - dodał.

Posłuchaj
00:22 Gen. Praga - noście mundur z honorem (IAR).mp3 Gen. Praga: noście mundur z honorem (IAR).

 

- Jesteście na granicach, a rodziny zostawiacie same. Bez ich wsparcia trudno by wam było wykonywać ten nasz obowiązek. Noście mundur policji, Wojska Polskiego czy Straży Granicznej z honorem i z dumą, bo my po prostu chronimy naszą ojczyznę. Wbrew informacjom, które ukazują się w różnych miejscach - podkreślił gen. bryg SG Tomasz Praga.

ZOBACZ TAKŻE
pap granica polsko-białoruska 1200.jpg
"Ściśle współpracujemy z władzami Polski". KE potępia Białoruś za podsycanie kryzysu migracyjnego

"Wykonujecie wszystko zgodnie z prawem i na podstawie prawa"

Przekazał również podziękowania od ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego, do których się dołączył. - Zawsze będziemy stać za wami murem, za to co robicie. Pamiętajcie, wykonujecie wszystko zgodnie z prawem i na podstawie prawa. Chronicie granicy Rzeczypospolitej Polskiej, ale również chronicie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Jesteście do tego zobowiązani - zaznaczył.

- Polacy będą wam za to wdzięczni chociaż dzisiaj jesteśmy różnie oceniani. Jest to dla mnie zaszczyt i honor, że mogę tutaj stać przed wami i wam za to dziękować - wskazał.

ms

Zobacz także

Zobacz także