more_horiz
Wiadomości

Straż Graniczna: udaremniono 590 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:26
Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj funkcjonariusze udaremnili 590 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Zatrzymano 34 Irakijczyków i jednego obywatela Konga.
Imigrantów zatrzymał patrol Straży Granicznej
Imigrantów zatrzymał patrol Straży GranicznejFoto: Straż Graniczna/Twitter

Również wczoraj ujęto 6 osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Jest wśród nich 2 obywateli Rumunii, a także Libijczyk, Holender, Ukrainiec i Polak. Od początku października zatrzymano 26 organizatorów przerzutu.

bomba sg tt 1200.jpg
Atrapa bomby w pobliżu granicy. SG oskarża Białoruś o prowokację

Straż Graniczna przypomina, że od sierpnia udaremniła ponad 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a półtora tysiąca osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. We wrześniu zanotowano 7535 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek Sejm przedłużył stan wyjątkowy o 60 dni.

pg

Zobacz także

Zobacz także