Afera w medialnej korporacji Axel Springer. Na światło dzienne wypłynęły nowe skandaliczne wiadomości
Na jaw wychodzą szokujące wiadomości, jakie szef medialnej korporacji Axel Springer rozsyłał do swoich współpracowników. "Spiegel" cytuje Mathiasa Doepfnera, który "w kwestii polityki zagranicznej opowiada się za <wolnym Zachodem, piep... nietolerancyjnych muzułmanów (...)>. Jest też <bardzo za zmianami klimatycznymi>. Bo: <Cywilizacyjne fazy ciepła były zawsze bardziej udane niż fazy zimna>". Poglądy Doepfnera są po prostu "bzdurami" - komentuje "Spiegel".
2023-04-16, 08:45
W komentarzu do sprawy "Spiegel" cytuje Doepfnera, który "w kwestii polityki zagranicznej opowiada się za <wolnym Zachodem, pieprzyć nietolerancyjnych muzułmanów (...)>". Jest też <bardzo za zmianami klimatycznymi>. Bo: <Cywilizacyjne fazy ciepła były zawsze bardziej udane niż fazy zimna>". Potępia działania związane z pandemią koronawirusa: "To jest koniec gospodarki rynkowej. I początek 33". W 1933 roku do władzy doszedł Hitler - przypomina "Spiegel". Doepfner źle myśli o wschodnich Niemcach. "Moja matka zawsze to powtarzała. Ossis (określenie używane wobec Niemców ze wschodnich landów - PAP) nigdy nie staną się demokratami".
Kolekcjoner sztuki
Jest to człowiek, który posiada niemal wszystkie zewnętrzne cechy kulturalnego intelektualisty. "Jego ojciec był architektem, profesorem uniwersyteckim. On sam studiował muzykologię i germanistykę". Zrobił doktorat. Został krytykiem muzycznym w gazecie "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Potem, w wieku 38 lat, prezesem zarządu Axel Springer AG - przypomina "Spiegel".
"Człowiek ten kolekcjonuje sztukę, a także lubi spędzać swój prywatny czas z kolekcjonerami sztuki" - zauważa portal. "Człowiek ten porusza się również w najznakomitszych kręgach", m.in. jest stałym uczestnikiem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos lub uczestnikiem Konferencji Bilderberg.
REKLAMA
Ogromny majątek
"Majątek tego człowieka szacowany jest na ponad miliard euro". Jest właścicielem szlachetnych i znaczących historycznie budynków. "Wszystko to nadaje dr Mathiasowi Doepfnerowi, który przy ponad dwóch metrach wzrostu nie tylko fizycznie patrzy na wszystkich z góry, aurę człowieka kulturalnego" - podkreśla "Spiegel".
Jednak jak podkreśla "Spiegel" poglądy Doepfnera są po prostu "bzdurami". Tygodnik zwraca uwagę, że nawet wysoko postawione osoby mogą mieć "ptasi móżdżek", a "ci, którzy otaczają się sztuką, niekoniecznie są kulturalni".
PAP/mn
REKLAMA
REKLAMA