more_horiz
Wiadomości

Mimo sprzeciwu prokuratora wypuszczają rosyjskich kiboli

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 16:21
Na wolność wychodzą dwaj z trzech rosyjskich pseudokibiców, skazanych prawomocnie za udział w warszawskich zajściach 12 czerwca, przed meczem Euro 2012 Polska-Rosja.
Mimo sprzeciwu prokuratora wypuszczają rosyjskich kiboli
Foto: sxc.hu

Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesił wobec dwóch kary kilkumiesięcznego więzienia, wymierzone w czerwcu całej trójce w trybie przyspieszonym przez śródmiejski sąd rejonowy w Warszawie.

Z aresztu zwolnieni zostali Dmitrij A. i Paweł L. Sąd uznał, że można zawiesić im kary - co obrona uznała za sukces. Wyrok wobec Wiktor E. w całości utrzymano. Sąd Okręgowy oddalił wnioski apelacji obrońcy Rosjan mec. Karola Jełowickiego o uniewinnienie całej trójki.

W czerwcu śródmiejski sąd skazał trzech obywateli Rosji na kary więzienia bez zawieszenia. Dmitrij A. dostał 3 miesiące więzienia i 2-letni zakaz stadionowy za to, że niedaleko stacji Warszawa-Powiśle wziął "czynny udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę" - według sądu kopał on leżącego. Za udział w tym zbiegowisku i bicie innej osoby Paweł L. otrzymał 2 miesiące więzienia. Wiktor E. dostał zaś 2 miesiące i 800 zł nawiązki za taki sam czyn, za szarpanie policjanta za mundur oraz rzucenie petardy w polskich kibiców.

Prokuratura była przeciwna zawieszeniu kar dla Rosjan.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

Zobacz także

Zobacz także