Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze. "Trójkolorowi" ratują remis w końcówce meczu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:58
Ostatni mecz 8. kolejki Ekstraklasy zakończył się remisem Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze 1:1 (1:0). Na pięć minut przed końcem spotkania punkt "Trójkolorowym" zapewnił Igor Angulo.
Audio
  • Kapitan Zagłębia Tomasz Nowak nie krył rozczarowania (IAR)
  • Bramkarz Górnika Tomasz Loska powiedział po spotkaniu (IAR)
Zawodnik Zagłębia Sosnowiec Zarko Udowicic (z lewej) i Jesus Jimenez Nunez z Górnika Zabrze podczas meczu EkstraklasyFoto: PAP/Andrzej Grygiel

8. kolejkę Ekstraklasy kończyły zespoły Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze. Na Stadionie Ludowym podopieczni Dariusza Dudka podejmowali zespół Marcina Brosza.

Spotkanie mogło się źle ułożyć dla zespołu gospodarzy. Już na samym początku Igor Angulo mógł pokonać Dawida Kudłę, ale piłka trafiła w słupek i po pięciu minutach na tablicy wyników było dalej 0:0.

W 17. minucie skuteczny kontratak przeprowadzili "Zagłębiacy". Podanie Tomasza Nowaka wykorzystał Vamara Sanogo i gospodarze po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie.

Jeszcze w pierwszej części meczu sędzia Mariusz Złotek musiał skorzystać z systemu wideoweryfikacji (VAR) podczas sytuacji z 41. minuty. W polu karnym Górnika Dani Suarez sfaulował Sanogo i w pierwszej kolejności arbiter wskazał na jedenasty metr. Jednak po konsultacji z VAR odwołał swoją decyzję.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie. Zabrzanie przegrywali w Sosnowcu 1:0.

Już na samym początku drugiej połowy Nowak mógł podwyższyć rezultat, ale czujność zachował golkiper drużyny gości Tomasz Loska.

Kilka minut później mogło być już 2:0. Piłka co prawda wylądowała w siatce "Trójkolorowych", jednak po interwencji VAR okazało się że Konrad Wrzesińki był na minimalnym spalonym..

Dobrą okazję kolejny raz w tym spotkaniu miał Angulo, jednak świetnie dysponowany był golkiper Zagłębia Dawid Kudła.

W 85. minucie po dośrodkowaniu Angulo piłka znalazła drogę do siatki i podopieczni Marcina Brosza na pięć minut przed końcem spotkanie doprowadzili do wyrównania.

Piłka znalazła się w bramce Górnika jeszcze w 90. minucie, jednak na spalonym tym razem znalazł się Szymon Pawłowski.

Na Stadionie Ludowym do końca meczu kibice nie zobaczyli już bramek. Podopieczni Dariusza Dudka zremisowali z Górnikiem Zabrze przed własną publiczności 1:1.

8. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy:

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Bramki: dla Zagłębia: V. Sanogo - 17 | dla Górnika - I. Angulo - 85

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Składy:

Zagłębie -

Górnik -

(mb), PolskieRadio24.pl, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym boisku Lecha Poznań 1:0 (1:0) w meczu ósmej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedynego gola dla mistrzów Polski zdobył Dominik Nagy w 31. minucie.