Ekstraklasa: pełna kontrola Legii. Mistrz Polski bije beniaminka

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 22:24
Legia Warszawa pokonała 4:1 Miedź Legnica w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem stołecznego klubu został Cafu, strzelec dwóch bramek.
Audio
  • Przyczyny porażki Miedzi szukał pomocnik legnickiej drużyny Rafał Augustyniak IAR)
  • Michał Kucharczyk uważa, że na zwycięstwo "Wojskowych" zapracował cały zespół (IAR)
Cafu zdobył dwa gole w meczu przeciwko Miedzi Legnica
Cafu zdobył dwa gole w meczu przeciwko Miedzi LegnicaFoto: PAP/Jan Karwowski

Po zwycięstwie z Lechem Poznań Legia chciała potwierdzić, że znajduje się w dobrej formie, przede wszystkim jednak liczyła się wygrana, która umożliwi doskoczenie do czołówki, która zgubiła punkty.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, w 23. minucie po podaniu Carlitosa z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Cafu. Legia wyglądała dobrze, nie pozwalała rywalowi na wiele.

Kiedy zanosiło się na to, że mistrz Polski zejdzie na przerwę ze skromnym prowadzeniem, w 41. minucie mierzonym strzałem Malarza pokonał Forsell, któremu defensorzy stołecznego klubu zostawili zbyt dużo miejsca.

W drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym Miedzi. Do piłki podszedł Michał Kucharczyk i nie pomylił się. W 79. minucie Nagy świetnie znalazł w polu karnym Carlitosa, a ten uderzeniem w długi róg przypieczętował zwycięstwo Legii.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry potężnym uderzeniem swoją drugą bramkę zdobył Cafu, najlepszy gracz tego spotkania.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Zagłębie Lubin przegrywało 0:3 w meczu z Lechią Gdańsk, jednak ostatecznie udało im się sięgnąć po remis. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Artur Sobiech.