Serie A: Inter Mediolan upokorzył drużynę Krzysztofa Piątka. Polak w roli zmiennika

2018-11-03, 17:23

Inter Mediolan wysoko 5:0 (2:0) pokonał Genoa CFC w sobotnim meczu 11. kolejki Serie A. Krzysztof Piątek, napastnik przegranej drużyny w tym meczu wystąpił w roli zmiennika, na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania.

Reprezentant Polski po raz pierwszy w tym sezonie mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 51 minucie, przy stanie 3:0 dla Interu, zastępując Gorana Pandeva. Piątek nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców i był to dla niego czwarty mecz z rzędu, w którym nie trafił do siatki rywala.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 14 minucie za sprawą Gagliardiniego. Po 17 minutach podopieczni Spallettiego wygrywali już 2:0 - kiedy to na listę strzelcó wpisała się Politano.

Na początku drugiej połowy drugiego gola zdobył Gagliardini.

To nie był jednak koniec strzelania. W doliczonym czasie gry Inter dołożył jeszcze dwa trafienia - najpierw bramkę zdobył Joao Mario, a potem Nainggolan.

Ivan Jurić, trener Genoi mówił przed meczem, że część zawodników, która grała dotychczas najwięcej, w sobotę dostanie szansę na odpoczynek.

- Piątek potrzebował odpoczynku. Nie mógł zagrać kolejnych 95 minut. To silny zawodnik, a my mamy teraz bardzo trudny okres ze względu na terminarz gier - wyjaśnił opiekun Genui cytowany przez serwis football-italia.net.

Chorwat tłumaczył się następnie z wysokiej porażki z Interem. - Nie mieliśmy wystarczająco energii, by mierzyć się dzisiaj z Interem. To był nasz trzeci mecz w ciągu sześciu dni. Po bardzo rozczarowującym pojedynku z Milanem, zostało nam już niewiele paliwa w baku - stwierdził.

- Jestem jednak przekonany, że nawet po tak wysokiej porażce, moi zawodnicy podniosą się i dalej będą się rozwijać - dodał Jurić.