more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: "Będziemy nawzajem się nakręcać". George Russell gratuluje Kubicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 12:02
Brytyjczyk George Russell, który w przyszłym sezonie będzie wyścigowym partnerem Roberta Kubicy w teamie Williams, nie krył radości z powodu powrotu Polaka do Formuły 1. - Będziemy się wzajemnie nakręcać. Zróbmy to! - napisał w mediach społecznościowych 20-latek. 
Audio
  • Z powrotu Polaka cieszą się przedstawiciele Fan Klubu Roberta Kubicy, o czym mówi Marta Witecka (IAR)
  • Powrót Roberta Kubicy ocenia były kierowca wyścigowy i komentator, a prywatnie jego kolega Maurycy Kochański (IAR)
  • Inny kolega Roberta Kubicy, kierowca kartingowy Karol Basz jest przekonany, że 33-latek wniesie do zespołu Williamsa dużo dobrego (IAR)
  • Zdaniem dziennikarza motoryzacyjnego Tomasza Lorka, powrót Kubicy do Formuły 1 wzbudza emocje wśród kibiców sportów motorowych na całym świecie (IAR)
  • Według Tomasza Lorka, Kubica w przyszłości będzie miał szansę na powrót do walki o mistrzostwo świata (IAR)
Robert Kubica (z lewej) i George Russell w padoku Formuły 1 przed GP Brazylii
Robert Kubica (z lewej) i George Russell w padoku Formuły 1 przed GP Brazylii Foto: PAP/PA/XPB

Dla Russella przyszły sezon będzie pierwszym w Formule 1. Brytyjczyk bardzo entuzjastycznie podszedł do zatrudnienia przez Williamsa polskiego kierowcy. 

"Jestem niesamowicie podekscytowany perspektywą jazdy obok Roberta w 2019 roku" - napisał na Twitterze - Jestem przekonany, że wzajemnie będziemy się nakręcać od pierwszych startów. Zróbmy to! - dodał aktualny lider mistrzostw świata Formuły 2. 

O zakontraktowaniu Russella przez stajnię z Grove było wiadomo już wcześniej, ale oficjalne potwierdzenie nastąpiło podczas czwartkowej konferencji, na której zaprezentowano także Kubicę. 

"Nie mogę doczekać się startów w F1" - przyznał w innym wpisie 20-letni zawodnik. 

Zarówno Kubica, jak i Russell 17 marca 2019 roku po raz pierwszy usiądą w bolidach Williamsa podczas nowego sezonu F1. Wówczas w Melbourne odbędą się kwalifikacje do Grand Prix Australii. 

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kubica "burzy" porządek. Sponsor Sirotkina wycofuje się z F1

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 11:40
Robert Kubica został ogłoszony drugim kierowcą Williamsa na sezon 2019, z kolei koncern SMP, główny sponsor obecnego kierowcy teamu Siergieja Sirotkina skrtykował wyniki zespołu z Grove. 
rozwiń zwiń