Formuła 1: trening w Abu Zabi za Kubicą. Kierowcy Red Bulla najszybsi

2018-11-23, 12:11

Robert Kubica podczas treningu . Foto: PAP/EPA/ALI HAIDER

Holender Max Verstappen (Red Bull Racing) okazał się najszybszy podczas pierwszej sesji treningowej przez Grand Prix Abu Zabi - ostatniej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. W treningu wziął udział Robert Kubica, który sprawdzał ustawienia bolidu Williamsa. Polak zajął ostatnie dwudzieste miejsce.

Kubica, który w czwartek został zaprezentowany jako kierowca wyścigowy Williamsa w przyszłym sezonie, już przed rozpoczęciem sesji zaznaczał, że nie należy wyciągać wniosków z uzyskanych przez niego czasów, gdyż jego celem będzie przede wszystkim zbieranie informacji o funkcjonowaniu bolidu dla inżynierów. Polak przejechał 25 okrążeń, z których najlepszym czasem było 1:42:992. Lepszy wynik osiągnął inny zawodnik Williamsa Lance Stroll. Kanadyjczyk wykręcił czas 1:41:493, zajmując 15. pozycję.

Najlepiej poradzili sobie kierowcy Red Bulla. Trening wygrał Verstappen z czasem 1:38:491. Niewiele wolniejszy był jego kolega z teamu Daniel Ricciardo. Australijczyk, dla którego wyścig w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie ostatnim w barwach "Czerwonego Byka", osiągnął 1:38:945.

Kolejne miejsca zajęli kierowcy Mercedesa: Fin Valtteri Bottas oraz Brytyjczyk Lewis Hamilton, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Słabszą sesję zaliczyło natomiast Ferrari. Fin Kimi Raikkonen oraz Niemiec Sebastian Vettel uplasowali się, odpowiednio, na 7. i 8. miejscu, wyprzedzeni przez Francuza Estebana Ocona (Racing Point Force India) i Duńczyka Kevina Magnussena (Haas).

Na godzinę 14 czasu polskiego zaplanowano drugą sesję treningową.