more_horiz
Wiadomości

Mick Schumacher będzie się ścigał w Formule 2. Czy pójdzie w ślady ojca?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 17:31
Mick Schumacher, syn legendarnego kierowcy Formuły 1 Michaela, został zgłoszony przez zespół Prema do rywalizacji w następnym sezonie Formuły 2, bezpośredniego zaplecza Formuły 1.
Audio

Syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Michaela Schumachera jest mistrzem Europy Formuły 3. Gdy rozpoczynał przygodę ze sportem motorowym, ścigał się pod panieńskim nazwiskiem matki - Betsch, obecnie startuje jako Mick Schumacher Junior. Zdobył tytuł mistrza Europy juniorów i wicemistrza świata w wyścigach kartingowych.

- Mick jest niezwykle utalentowanym i oddanym kierowcą. Praca z nim jest przyjemnością i nie możemy doczekać się wspólnej       przygody - powiedział Rene Rosin, szef zespołu Prema, korzystającego z jednostek napędowych Mercedesa.


- Brakuje mi słów, aby odpowiednio podziękować zespołowi Prema za to, co osiągnęliśmy wspólnie jako zespół, szczególnie w tym roku przyznał 19-letni kierowca.

Ojciec Micka zdobył tytuł mistrza świata F1 w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę zakończył w 2012 roku. 29 grudnia 2013 roku miał tragiczny wypadek na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki w szpitalu w Grenoble. Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie, gdzie go wybudzono. Opuścił ją we wrześniu i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim. Informacje o jego stanie zdrowia są pilnie strzeżone przez rodzinę i otoczenie.

hb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

F1: Lewis Hamilton wygrywa w Abu Zabi i zdobywa piąty tytuł mistrzowski

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 21:55
Zwyciężając w ostatnim wyścigu 2018 roku, który odbył się w Abu Zabi, Lewis Hamilton odniósł jedenaste zwycięstwo w sezonie i zdobył tytuł mistrzowski. Tym samym przeszedł do historii wyrównując osiągnięcie legendy dyscypliny: Juana Manuela Fangio. 
rozwiń zwiń