more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Williams ogłosił nazwisko rezerwowego kierowcy. Nicholas Latifi zakontraktowany

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:57
Kanadyjczyk Nicholas Latifi będzie kierowcą rezerwowym w sezonie 2019 w zespole Formuły 1 Williams, w którym w wyścigach będą startowali Robert Kubica i Brytyjczyk George Russell.
Bolid Williamsa
Bolid Williamsa Foto: ZRyzner/Shutterstock.com

Podpisany z teamem Williams kontrakt gwarantuje 23-letniemu kierowcy udział w sześciu piątkowych treningach, dwa dni testowe w sezonie oraz jeden dzień podczas jazd przedsezonowych. Dodatkowo Latifi weźmie udział w dwóch dniach testów opon organizowanych przez koncern Pirelli.

W poprzednim sezonie Latifi był kierowcą testowym i rezerwowym w zespole Force India, który zmienił w tym roku właścicieli. Większościowy pakiet udziałów kupił we wrześniu Kanadyjczyk Lawrence Stroll, ojciec Lance'a, który w 2018 roku jeździł w barwach Williamsa, a nowym sezonie przejdzie do ekipy, która zmieniła nazwę na Racing Point F1.

Latifi pochodzi z rodziny związanej z wyścigami samochodowymi. Jego ojciec Michael w 2018 roku kupił 10 procent udziałów zespołu McLaren.

- Dla mnie to fantastyczna okazja, by zbierać doświadczenie w Formule. Będę jeździł w symulatorze i zajmował się rozwojem samochodu - ujawnił Kanadyjczyk.

Szefowa zespołu Claire Williams potwierdziła program przygotowany dla nowego kierowcy. - On z powodzeniem startuje w innych seriach. Ma wyścigowe predyspozycje i jest bardzo pracowity. Zaliczy kilka piątkowych treningów i dni testowych, jestem pewna, że będzie pasował do zespołu - zapewniła.

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: Robert Kubica wybrał numer startowy. Polska "88" na bolidzie Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 13:00
Ostatnia niewiadoma Formuły 1 została rozstrzygnięta. Robert Kubica wybrał numer startowy, z którym będzie jeździł w sezonie 2019. Na bolidzie Williamsa będą widniały dwie ósemki. 
rozwiń zwiń