more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: Russell i Kubica stworzą duet idealny? "Jeśli będziemy myśleć o sobie, wtedy przyjdą wyniki"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:12
George Russell, który obok Roberta Kubicy będzie tworzył duet kierowców Williamsa w sezonie 2019 przyznał, że celem nie jest 19. czy 20. miejce, ale przywrócenie zespołu z Grove na właściwe miejsce w Formule 1. 
Williams Racing
Williams Racing Foto: shutterstock/Hafiz Johari

Tegoroczny sezon Formuły 1 w wykonaniu Williamsa jest daleki od ideału. Team zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów i wyraźnie nie spełnił oczekiwań, które zakładano przed sezonem. Na 21 wyścigów zdobyto zaledwie... siedem punktów. 

Twitter Robert Kubica 1200F.jpg
Robert Kubica z nowym numerem startowym na sezon 2019

Jeszcze pod koniec rywalizacji w 2018 roku ogłoszono nazwisko drugiego kierowcy na sezon 2019. Po ośmiu latach jako kierowca wyścigowy wraca Robert Kubica. Razem z Russellem będzie odpowiedzialny za wyniki ekipy z Grove.

Według Brytyjczyka głównym celem będzie "pójście naprzód" w wykonaniu Williamsa. Dla Russella, który wygrał mistrzostwo Formuły 2 będzie to debiut w "królowej motosportu". 


- Moim głównym celem jest pchnięcie Williamsa do przodu. Chcę by wrócili na miejsce, które im się należy. Zarówno ja jak i Robert nie jesteśmy zainteresowani walką między sobą o 19. czy 20. miejsce. Chcemy współpracować, żeby zespół poszedł do przodu. Jeśli zaczniemy myśleć o sobie, wtedy przyjdą wyniki - powiedział George Russell w rozmowie ze "Sky Sports". 

Lewis Hamilton (2) 1200F.jpg
Lewis Hamilton. Mistrz kierownicy ucieka

Pierwsze Grand Prix w sezonie 2019 odbędzie się w marcu na torze w Melbourne. 

(mb), Sky Sports/planetf1.com 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Formuła 1: koniec testów w Abu Zabi. Pracowity okres duetu Williamsa, Russell "odpowiedział" Kubicy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:30
Na torze w Abu Zabi zakończyły się testy nowych opon Pirelli. Od rana w Williamsie jeździł Robert Kubica. Po południu bolid zespołu z Grove prowadził George Russell. Polak miał przedostatni czas, z kolei Brytyjczyk zaliczył siódmy rezultat. Najlepszy wynik uzyskał Charles Leclerc z Ferrari - 1:36:450. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formuła 1: zespół Williamsa pewny wyboru Roberta Kubicy. "Wiemy co jest nam w stanie zaoferować"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:07
Od sezonu 2019 Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym Formuły 1 w zespole brytyjskego Williamsa. Paddy Lowe nie ma żadnych wątpliwości, że postawienie na Polaka to dobry wybór, mimo poważnego wypadku w 2011 roku. 
rozwiń zwiń