more_horiz
Wiadomości

Dakar 2019: Giemza przestrzega przed startem. "Zawodnicy odczują ten dystans bardzo mocno"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:55
Najbliższa odsłona Rajdu Dakar rozpocznie się 6 stycznia przyszłego roku. Start i metę rywalizacji przewidziano w stolicy Peru, Limie. O wyścigu mówił motocyklista Maciej Giemza.
Audio
  • Grzegorz Nowaczyk rozmawia z Maciejem Giemzą (IAR)
Maciej Giemza
Maciej GiemzaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W rajdzie udział weźmie ponad 500 zawodników, którzy będą mieli do pokonania ponad 5500 kilometrów. Na liście startowej znalazło się 11 Polaków. Kierowca Orlen Team podkreślał, że ta edycja będzie wyjątkowa.

- To nigdy nie jest ten sam wyścig. 70 procent trasy będzie po drogach piaszczystych, zwykle wydmy i odcinki piaszczyste stanowiły dwadzieścia, maksymalnie trzydzieści procent rajdu. Organizatorzy postarają się, by mimo krótszego dystansu zawodnicy odczuli go bardzo mocno - mówił polski kierowca.

Giemza w 2018 roku zajął 24. miejsce w rajdzie. Czy w tej edycji wypadnie lepiej? Jakie przebiegają przygotowania do styczniowej imprezy? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

ps

Zobacz więcej na temat: Moto sport dakar
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019. Przygoński: jedziemy się ścigać, a nie dojeżdżać do mety

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:45
Jakub Przygoński, który w ostatnim Rajdzie Dakar zajął piąte miejsce, jest optymistą przed kolejną edycją tej najtrudniejszej terenowej imprezy świata. "Nie jedziemy do Peru, żeby dojeżdżać do mety, ale się ścigać. Czujemy się silni i pewni siebie" - zapewnił.
rozwiń zwiń