more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: konkurs w Titisee-Neustadt odwołany. Dodatkowe zawody w Polsce? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 11:58
Podczas najbliższego weekendu miały się odbyć zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Ze względu na kiepskie warunki pogodowe Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła jednak decyzję o odwołaniu konkursu w Niemczech. W związku z tym pojawiła się opcja dotycząca przeprowadzenia dodatkowych zawodów, a jednym z proponowanych miejsc jest Zakopane. 
Wielka Krokiew w Zakopanem.
Wielka Krokiew w Zakopanem. Foto: shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Skoczkowie narciarscy konkursami w Wiśle-Malince zainaugurowali sezon 2018/2019. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z rywalizacją na skoczniach w 40. już edycji Pucharu Świata.

Puchar_Narciarskie_banner.jpg
PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019

Prognozy pogody nie są korzystne dla Titisee-Neustadt, gdzie cały czas panuje dodatnia temperatura i taka jest przewidziana na najbliższy weekend (8-9 grudnia). 

Dyrektor PŚ Walter Hofer jest jednak skłonny by zorganizować dodatkowe zawody już w najbliższy weekend w... Zakopanem. Jak się okazuje to wcale nie taka prosta sprawa. 

- Skocznia to jest akurat najmniejszy problem, bo to jest do przygotowania. Główną kwestią w tej chwili są imprezy masowe i to jest niemożliwe do zrealizowania - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak. 

TVP

Jeśli nie w ten weekend, to pojawiły się plany styczniowego "ekstra" konkursu w Zakopanem. Polski Związek Narciarski wysłał nawet w tej sprawie list do Waltera Hofera.

- Na chwilę obecną jeszcze nie podjęliśmy decyzji ostatecznej. To, że zgłosimy kandydaturę nie znaczy że otrzymamy konkurs. Jest to jedna z opcji, które rozpatrujemy - mówi w rozmowie z "TVP Sport" prezes PZN Apoloniusz Tajner. 

W Niemczech wystąpić miało sześciu reprezentantów Polski: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Jakub Wolny.

Podopieczni trenera Stefana Horngachera wrócą do rywalizacji w PŚ w szwajcarskim Engelbergu. Konkursy w tej miejscowości zaplanowano na 15 i 16 grudnia. 

(mb), TVP Sport

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PŚ w skokach: konkursy w Titisee-Neustadt odwołane. Organizatorzy przegrali z pogodą

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:07
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na najbliższy weekend (7-9 grudnia) zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które miały odbyć się w niemieckim Titisee-Neustadt zostały odwołane. Organizatorzy nie będą w stanie przygotować obiektu ze względu na zbyt wysokie temperatury. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w skokach: zawody w Engelbergu bez Gregora Schlierenzauera

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:00
Gregor Schlierenzauer, rekordzista w liczbie wygranych konkursów Pucharu Świata w skokach, opuści zawody tego cyklu w Engelbergu i wróci do rywalizacji dopiero w Turnieju Czterech Skoczni - poinformowała austriacka federacja narciarska (OeSV). 
rozwiń zwiń