more_horiz
Wiadomości

ME piłkarek ręcznych: kiepski turniej w wykonaniu biało-czerwonych. "Oczekiwałyśmy dużo więcej"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 12:25
W środę zakończyła się pierwsza runda rozgrywanych we Francji mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. Na tej fazie - dzień wcześniej - udział w turnieju zakończyły Polki.
Audio
  • Karolina Kudłacz-Gloc nie kryje rozczarowania wynikami (IAR)
  • Kapitan biało-czerwonych uważa, że potrzebna jest dokładna analiza przyczyn porażki (IAR)
Karolina Kudłacz-Gloc podczas meczu ze Szwecją w grupie A mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w Nantes.
Karolina Kudłacz-Gloc podczas meczu ze Szwecją w grupie A mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w Nantes. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Podopieczne trenera Leszka Krowickiego doznały porażek we wszystkich spotkaniach w grupie A - z Serbkami, Dunkami i Szwedkami.

Karolina Kudłacz-Gloc przyznała, że nie tak to miało wyglądać. 

- To była dla nas nieudana impreza. Oczekiwałyśmy dużo więcej, wydawało nam się że stać nas na znacznie lepszy wynik (...) To bardzo smutne, bo damska piłka ręczna w Polsce stoi nad przepaścią - powiedziała Kudłacz-Gloc. 

Kapitan biało-czerwonych uważa, że potrzebna jest dokładna analiza przyczyn porażki.

- Nie chcę teraz podejmować żadnych decyzji, bo to nie jest miejsce i czas (...) Zobaczymy co jest dane polskiej piłce ręcznej - przyznała. 


W czwartek awans do drugiej rundy wywalczyły zespoły Holandii, Węgier i Hiszpanii z grupy C oraz Rumunii, Niemiec i broniącej tytułu Norwegii z grupy D.

Wcześniej z grupy A, w której ostatnie miejsce zajęła Polska - awansowały Serbia, Dania i Szwecja, a z grupy B Rosja, Francja i Czarnogóra.

W drugiej rundzie 12 zespołów podzielonych zostało na dwie grupy. Dwa czołowe zespoły z każdej z nich awansują do półfinału.

(mb) 

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka ręczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ME piłkarek ręcznych: koniec marzeń o awansie. Biało-czerwone walczyły, ale nie dały rady Szwedkom

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 20:55
Polskie piłkarki ręczne na fazie grupowej zakończyły udział w mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji. W swoim ostatnim meczu grupy A Polska przegrała ze Szwecją 22:23 (5:10).
rozwiń zwiń