more_horiz
Wiadomości

Oświadczenie Prezesa KPS Stocznia Szczecin: zasłona dymna czy jest cień szansy na uratowanie klubu?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 17:32
O problemach klubu mówiło się już od dawna, ale nikt nie spodziewał się aż takiej eskalacji kryzysu: po odejściu Bartosza Kurka, kontrakty rozwiązali kolejni zawodnicy i drużyna, która kilka tygodni temu rozpoczęła rozgrywki ligowe, przestała istnieć. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: SHUTTERSTOCK

Prezes KPS Stocznia Szczecin wydał okolicznościowe oświadczenie - oto jego treść:

W tym trudnym dla nas momencie i po intensywnym okresie licznych spotkań, których jedynym celem było uratowanie dla Szczecina męskiej siatkówki na poziomie ekstraklasy oraz po konsultacjach z władzami Polskiej Ligi Siatkówki, pragniemy poinformować co następuje:

  1. nadal uczestniczymy w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2018/2019.
  2. Umowy za porozumieniem stron rozwiązali z klubem: Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Lukas Tichacek, Aleksander Maziarz, Nikołaj Penczew, Nicolas Rossard, Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow, Łukasz Żygadło, trener Dario Simoni oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew.
  3. Czynimy starania, aby w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki oraz zainteresowanymi klubami przełożyć dwa najbliższe mecze z udziałem KPS Stocznia Szczecin, czyli spotkania z Chemikiem Bydgoszcz oraz MKS-em Będzin.
  4. W trybie pilnym i przy zadeklarowanej dobrej woli ze strony innych klubów PlusLigi, pracujemy nad personalnym uzupełnieniem aktualnego składu drużyny.
  5. Wprowadzamy oszczędnościowy model zarządzania klubem, który wymusza aktualna sytuacja finansowa.

Równocześnie potwierdzamy nasze wcześniejsze informacje, że jesteśmy w sporze prawnym ze sponsorem tytularnym i oczekujemy z jego strony uregulowania należności, wynikających z podpisanej w tym roku umowy z klubem. O szczegółach, dotyczących historii wzajemnych kontaktów i wydarzeń związanych z sytuacją w jakiej obecnie się znaleźliśmy, poinformujemy niezwłocznie po uregulowaniu wszelkich kwestii dotyczących aktualnego funkcjonowania zespołu, który jest dla nas najwyższą wartością.

Z poważaniem,

Jakub Markiewicz, prezes KPS Stocznia Szczecin S.A.

Powyższe ilustruje okoliczności podobne do tych, które mają miejsce w piłkarskiej Wiśle Kraków. Obydwa przypadki dowodzą jednoznacznie, że w polskim sporcie należy usprawnić wiele w kwestii procedur licencyjnych, aby podobne przypadki nie miały miejsca w przyszłości. Kryzys w Szczecinie jest ciosem w wizerunek polskiej siatkówki i całej ligi, z której wywodzą się przecież dwukrotni mistrzowie świata. Mówimy o prawdopodobnym upadku klubu, w którym sezon rozpoczął przecież MVP ostatnich MŚ.

hb


 

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlusLiga: Stocznię Szczecin opuszczają kolejni siatkarze. Czy w Szczecinie na dobre trzeba będzie zgasić światło?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 10:53
Siatkarze Stoczni Szczecin rozegrali zaległy mecz pierwszej kolejki PlusLigi z Treflem Gdańsk. Spotkaniu towarzyszyły specyficzne okoliczności, do starcia nie przystąpiło bowiem czterech graczy, którzy wcześniej rozwiązali kontakty ze zmagającym się z problemami finansowymi klubem. Z tonącego statku ewakuują się jednak kolejni.
rozwiń zwiń