more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: De Giorgi odchodzi z Jastrzębskiego Węgla. Włoski trener rozwiązał kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 19:25
Włoski trener Ferdinando De Giorgi odchodzi z Jastrzębskiego Węgla - poinformował w oświadczeniu występujący w siatkarskiej PlusLidze klub. W niedzielnym meczu ligowym z ONICO Warszawa drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Nicola Giolito. 
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi Foto: Dziurek/Shutterstock.com

Szkoleniowiec sam poprosił o rozwiązanie kontraktu kilka dni wcześniej. De Giorgi, który na Górnym Śląsku pracował od stycznia bieżącego roku, otrzymał bowiem propozycję objęcia funkcji pierwszego trenera wicemistrza Włoch Cucine Lube Civitanova. Postępowanie byłego selekcjonera reprezentacji Polski zostało skrytykowane przez wielu dziennikarzy i kibiców, jednak władze śląskiego klubu zadecydowały o wydaniu zgody na rozwiązanie umowy. 

W komunikacie zarząd klubu poinformował, że w niedzielnym meczu PlusLigi przeciwko ONICO drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent popularnego "Fefe" Nicola Giolito. Wciąż nie podano nazwiska następcy Włocha. Według spekulacji ma nim zostać jego rodak Roberto Santilli, który obecnie prowadzi Indykpol AZS Olsztyn. Nowym szkoleniowcem klubu ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego miałby natomiast zostać Michał Mieszko Gogol, który ostatnio prowadził wycofaną z rozgrywek ze względu na kłopoty finansowe Stocznię Szczecin. 

Pełna treść komunikatu Jastrzębskiego Węgla:

Komunikat Zarządu
Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że rozwiązał  kontrakt z trenerem pierwszego zespołu Ferdinando De Giorgim ze skutkiem na dzień 16 grudnia 2018r. Jednocześnie przychylając się do wniosku zespołu i mając również na uwadze atmosferę oraz wagę najbliższego meczu, Zarząd zwolnił trenera Ferdinando De Giorgiego z obowiązku prowadzenia zespołu w meczu z ONICO Warszawa w dniu 16 grudnia 2018r., a rolę szkoleniowca w trakcie tego meczu pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Nicola Giolito.

pm

Zobacz więcej na temat: Siatkówka PlusLiga SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak