more_horiz
Wiadomości

PlusLiga: Indykpol AZS ma nowego trenera. Gogol poprowadzi olsztynian

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:43
Asystent selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski Michał Mieszko Gogol został nowym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn - poinformował występujący w PlusLidze klub. Szkoleniowiec podpisał kontrakt z czwartą drużyną ubiegłego sezonu do końca obecnych rozgrywek. 
Audio
  • Gogol wie, że stoi przed nim odpowiedzialne zadanie, ale jest optymistycznie nastawiony do nowego wyzwania (IAR)
  • Gogol przyznaje, że w jego pracy wyniki nie są celem samym w sobie (IAR)
  • Gogol podkreśla, że mimo młodego wieku nie ma problemu we współpracy ze starszymi zawodnikami (IAR)
Michał Gogol
Michał Gogol Foto: PAP/Marcin Bielecki

Gogol rozpoczął sezon jako trener Stoczni Szczecin, jednak jego dotychczasowy klub wycofał się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych. Szybko znalazł jednak nową pracę. Zastąpił Włocha Roberto Santillego, który otrzymał zgodę władz Indykpolu AZS na objęcie drużyny Jastrzębskiego Węgla. Polski szkoleniowiec został zaprezentowany przez władze klubu podczas wtorkowej konferencji prasowej. 

Olsztyńska drużyna w poprzednim sezonie niespodziewanie zajęła w PlusLidze wysokie czwarte miejsce. W obecnych rozgrywkach gra jednak słabiej. Jak przyznał prezes klubu Tomasz Jankowski, obecnie przed Gogolem nie stawia się celu awansu do fazy play-off. 

- Wiemy, że jesteśmy w trudnej sytuacji, a ostatnie mecze nie były dobre w naszym wykonaniu - stwierdził działacz. 

Czytaj dalej:
Polska siatkówka 1200 F.jpg
Roszady trenerskie w lidze siatkarskich mistrzów świata

Gogol zapewnił, że analizował już dotychczasową grę nowych podopiecznych. 

- Myślę, że teraz najważniejszą rzeczą jest, żeby zdiagnozować jak można pomóc drużynie i co możemy poprawić w jak najkrótszym czasie - podkreślił asystent Vitala Heynena w siatkarskiej reprezentacji Polski. 

Początkowo planowano, że Santilli poprowadzi drużynę w środowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV przeciwko rosyjskiemu Kuzbassowi Kemerowo. Klub poinformował jednak, że doszło do zmiany planów. Siatkarze polecieli do Rosji z drugim trenerem Marcinem Mierzejewskim, a Santilli wyjechał już na Śląsk. 

33-letni Gogol zadebiutuje w roli trenera siatkarzy z województwa warmińsko-mazurskiego 28 grudnia podczas meczu z GKS-em Katowice. 

pm, PAP, IAR  

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka PlusLiga
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PlusLiga: De Giorgi zapoczątkuje trenerską karuzelę? Santilli i Gogol zmienią miejsca pracy?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 15:00
Trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla Ferdinando De Giorgi prawdopodobnie zostanie szkoleniowcem włoskiego Cucine Lube Civitanova. Według "Przeglądu Sportowego", następcą Włocha w śląskiej drużynie zostanie prowadzący obecnie Indykpol AZS Olsztyn jego rodak Roberto Santilli. Olsztynian ma objąć z kolei Michał Mieszko Gogol, który wcześniej prowadził wycofaną z rozgrywek Stocznię Szczecin. 
rozwiń zwiń