more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar 2019: bagaż doświadczeń nie wystarczył Laili Sanz. 150 kilogramów dodatkowego wyposażenia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 10:29
Hiszpańska motocyklistka Laila Sanz, wielokrotna mistrzyni świata w trialu i rajdach enduro, leci do Limy, na start Rajdu Dakar z ważącym 150 kilogramów bagażem osobistym. To wyłącznie dodatkowe wyposażenie, sprzęt dotarł bowiem do Ameryki Południowej drogą morską.
Laila Sanz
Laila SanzFoto: Printscreen z Twitter

Sanz ma za sobą osiem startów w legendarnej, znanej z ekstremalnych trudności imprezie. Siedmiokrotnie była najwyżej sklasyfikowaną motocyklistką, a w 2015 roku uplasowała się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców jednośladów.

Na imponujący bagaż pochodzącej z Barcelony zawodniczki składają się kombinezony, buty, kaski, motocyklowe okulary i inne elementy wyposażenia niezbędne na trasie rajdu. Obok strojów sportowych w bagażu znajdują się także ubiory "cywilne", które służyć będą Laili podczas odpoczynku na biwakach.

Sainz zabiera ze sobą również tablet i książkę na czas długiej podróży, a także suszarkę do włosów. Jak tłumaczy, używanie tego urządzenia nie ma na celu wyłącznie efektu estetycznego. "Bardzo ważne jest wysuszenie włosów po prysznicu. Kiedy o tym zapominałam, miałam problemy z mięśniami szyi i wiele się z tego powodu wycierpiałam" - wyjaśniła.

Nietypowym przedmiotem w bagażu motocyklistki są także specjalne, usztywnione wkładki do butów.

- Doznałam urazu lewej kostki, który uniemożliwia jazdę w typowym obuwiu motocyklowym. Nie byłabym w stanie jechać godzinami, stojąc na podnóżkach, bez specjalnych butów - tłumaczy Sanz. Nowym elementem wyposażenia jest kamizelka z poduszką powietrzną, stosowana już w motocyklowych wyścigach drogowych, ale nie używana dotychczas w rajdach terenowych.

Laila zabiera także ze sobą sporo produktów odżywczych i suplementów diety. Jak twierdzi, "domowe" jedzenie sprawia, że pobyt poza domem nie wydaje się tak bardzo długi.

Popularna w Hiszpanii zawodniczka nie zapomina podczas wyjazdów na zawody o jeszcze jednym przedmiocie, towarzyszącym jej od pierwszego startu w Dakarze.

- Moja babcia dała mi ten medalik świętego Antoniego, aby mnie chronił i nigdy nie zapominam go zabrać ze sobą. To jest także sposób na zachowanie więzi z rodziną - przyznała.

ps

Zobacz więcej na temat: Rajd Dakar Moto sport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: pierwszy taki występ w historii. Na starcie stanie zawodnik z zespołem Downa

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:10
Po raz pierwszy w historii Rajdu Dakar w arcytrudnej rywalizacji weźmie udział osoba z zespołem Downa. Będzie nią Peruwiańczyk Lucas Barron, który pojedzie jako pilot w kategorii lekkich pojazdów UTV, w aucie za kierownicą którego usiądzie jego ojciec Jacques.
rozwiń zwiń