more_horiz
Wiadomości

Mistrzostwo świata siatkarzy sportowym wydarzeniem 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 22:02
Plebiscyt Polskiego Radia na najlepszego sportowca i najważniejsze wydarzenie 2018 roku pokazał, że mistrzostwa świata w siatkówce były dla naszych kibiców najistotniejsze. Co jest takiego niezwykłego w polskich siatkarzach, że często potrafią w pozytywny sposób zaskakiwać swoich sympatyków?
Audio
  • 1.01.19 Michał Kubiak: „Każdy mecz, który wygrywaliśmy dawał nam kopa i budował nasze morale (…)”.
Siatkarska reprezentacja Polski ze złotymi medalami mistrzostw świata w Turynie
Siatkarska reprezentacja Polski ze złotymi medalami mistrzostw świata w TurynieFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Zarówno cztery lata temu, pod wodzą trenera Stephane’a Antigi, a także w ubiegłym roku, gdy dowodził selekcjoner Vital Heynen, niezbyt wiele wskazywało, że Polacy zostaną mistrzami świata.

– Decydującą sprawą są zespół ludzi oraz atmosfera. Oczywiście musi być to poparte odpowiednią wiedzą i wyczuciem trenerskim, a także zaangażowaniem oraz pełnym oddaniem zawodników. Dobrze jest, gdy znajdzie się w tym zespole jeden lub dwa brylanty, jak chociażby Bartek Kurek czy Michał Kubiak – podkreślił Andrzej Warych, były asystent trenera Huberta Wagnera.

Edward Skorek w zespole Huberta Wagnera zdobył mistrzostwo świata i olimpijskie. Siatkówkę zna, jak mało kto, a mimo tego nie bardzo wierzył w sukces biało-czerwonych. – Ten zespół narodził się w czasie turnieju. Przed rozpoczęciem imprezy nawet najwięksi znawcy nie dawali szans na jakikolwiek medal. Wejście do najlepszej czwórki było marzeniem. Okazało się, że kopciuszek, który miał być chłopcem do bicia, zbił wszystkich – zwrócił uwagę rozmówca Polskiego Radia 24.

„Każdy mecz, który wygrywaliśmy dawał nam kopa i budował nasze morale” – wskazał Michał Kubiak, kapitan siatkarskiej reprezentacji. Dodał, że przed meczem finałowym czuł względny spokój o jego przebieg, co potwierdziło się później na parkiecie.

– Już po pierwszej piłce wiedziałem, że ten mecz będzie się dla nas dobrze układał. Przeczuwałem, że będzie dobrze i rzeczywiście całe spotkanie mieliśmy pod kontrolą – zaznaczył.

"Magazyn Sportowy" prowadził Tomasz Gorazdowski.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------

Data emisji: 1.01.2019

Godzina emisji: 19.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Stysiak: nadzieja polskiej siatkówki

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 20:15
W "Magazynie Sportowym" rozmowa z Magdaleną Stysiak, przez ekspertów uważaną za największą nadzieję siatkówki kobiet. Choć ma dopiero 17 lat, w tym roku została najlepszą atakującą mistrzostw Europy U19. Podpisała również kontrakt z mistrzem Polski - Chemikiem Police.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok w siatkówce pod znakiem mistrzostw świata. "Nie wierzyłem, że można powtórzyć sukces ze Spodka"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 09:55
2018 rok na stałe zapisze się w annałach polskiej siatkówki. Biało-czerwoni obronili tytuł najlepszej drużyny globu, a już w przyszłym roku szeregi kadry naszego kraju wzmocni znakomity Wilfriedo Leon - Będziemy z niego bardzo zadowoleni - prognozuje kierownik Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia Cezary Gurjew, który w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podsumował najważniejsze wydarzenia mijającego roku w krajowej siatkówce. 
rozwiń zwiń