more_horiz
Wiadomości

Dakar 2019. Jakub Przygoński: w pierwszych dniach trzeba przyzwyczaić się do zmiany czasu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 07:33
7 stycznia w stolicy Peru - Limie rozpocznie się Rajd Dakar. Z numerem 303 wystartuje w nim polsko-belgijska załoga samochodu Mini - Jakub Przygoński i Tom Colsoul. Ich auto jest już na miejscu. Oni dotrą do Peru 3 stycznia. 
Audio
  • Jakub Przygoński przed startem rajdu (IAR)
  • Przygoński z mieszanymi uczuciami podchodzi do tej zmiany przepisów (IAR)
Jakub Przygoński
Jakub Przygoński Foto: print screen/Twitter/@TeamORLEN

Jakub Przygoński opowiada, co będą robić przed startem rajdu. 

- Te pierwsze dni to przede wszystkim po to by przyzwyczaić się do zmiany czasu. Mamy też dwa dni treningowe żeby sprawdzić ten samochód - przyznał Przygoński. 

W styczniowym Dakarze będzie jedna nowość. Zawodnicy, którzy odpadną w pierwszym tygodniu rajdu np. z powodu awarii samochodu, będą mogli po naprawie kontynuować jazdę. Jakub Przygoński z mieszanymi uczuciami podchodzi do tej zmiany przepisów.

- Rajd Dakar był zawsze taki, że jak się odpadało to już nie można było kontynuować jazdy. To oczywiście zawsze miało swoje plusy i minusy (...) To przede wszystkim pozwoli tym bardziej amatorskim zawodnikom na kontynuowanie przygody w tym wielkim rajdzie - dodał. 

Na starcie 41. Rajdu Dakar staną 334 pojazdy. Do pokonania będzie łącznie 5500 kilometrów, z czego 3000 to odcinki specjalne.

Początek rajdu 7 stycznia w Limie, a zakończenie dziesięć dni później, również w stolicy Peru.

(mb) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dakar 2019: ostatecznie rajd po bezdrożach Peru

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:43
Trasa 41. edycji Rajdu Dakar w 2019 roku zostanie ostatecznie wytyczona tylko bezdrożami w Peru - poinformowali w piątek organizatorzy imprezy z Amaury Sport Organisation.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: przedstawiono rozkład jazdy. Bezdroża Peru areną zmagań dla najlepszych [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 16:26
7 stycznia wystartuje najbardziej "morderczy" rajd świata. 334 pojazdy i kilkadziesiąt załóg będzie rywalizować w Peru o miano najwytrwalszych, którym jako pierwszym uda się dojechać do mety w stolicy kraju - Limie. Według wielu ekspertów i opinii publicznej 41. edycja rajdu ma być najtrudniejszą w historii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dakar 2019: sprzęt uczęstników rajdu jest już w peruwiańskim porcie Callao

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 09:44
Organizatorzy 41. edycji Rajdu Dakar potwierdzili, że sprzęt uczestników dotarł do Peru. Samochodowiec "Heritage Leader" po trzytygodniowym rejsie przez Atlantyk i Kanał Panamski dotarł do Callao - największego portu Peru. Odbiór pojazdów przez zespoły zaplanowano na 3 i 4 stycznia.
rozwiń zwiń