more_horiz
Wiadomości

Polacy od 1976 roku czekają na medal olimpijski w siatkówce. Edward Skorek: na igrzyskach trzeba umieć się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:25
- Łatwo jest zdobyć jeden medal, ale powtórzyć ten sukces jest bardzo trudno, bo to są często zupełnie inne warunki - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Edward Skorek, mistrz olimpijski z 1976 i mistrz świata z 1974 roku. 2018 rok przyniósł kibicom polskiej siatkówki wiele radości, bo biało-czerwoni obronili tytuł na MŚ. 
Audio
  • O tym sukcesie, ale też m.in. o problemach polskich klubów i najbliższej przyszłości reprezentacji Polski Rafał Bała rozmawiał z mistrzem olimpijskim z 1976 roku i mistrzem świata z 1974 - Edwardem Skorkiem (IAR)
Polscy siatkarze podczas turnieju Ligi Narodów w USA
Polscy siatkarze podczas turnieju Ligi Narodów w USAFoto: screen/instagram/polskasiatkowka

Podopieczni Vitala Heynena w 2018 roku obronili tytuł mistrzostw świata pokonując w finale Brazylię. Reprezentacja Polski wciąż jednak czeka na triumf w igrzyskach olimpijskich, na których biało-czerwoni ostatni raz zdobyli medal w 1976 roku. 

- Igrzyska olimpijskie są wydarzeniem naprawdę niesamowitym. Mają inną specyfikę, koloryt, te wydarzenia lekkoatletyczne i inne dyscypliny sportowe. Tam trzeba się umieć odnaleźć i właśnie skupić na swojej dziedzinie. Dlatego właśnie z tego tytułu turniej olimpijski jest tak trudny do wygrania - przyznał Edward Skorek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Rafała Bały. 

(mb)  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2018 roku z perspektywy polskiego kibica. Złoto Stocha i mistrzostwo świata siatkarzy

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 10:00
Złoty medal olimpijski Kamila Stocha na dużej skoczni w Pjongczangu, tytuł mistrzów świata dla siatkarzy oraz medale lekkoatletów w Berlinie i w Birmingham - to spektakularne sukcesy polskich sportowców w roku 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalendarium - co się wydarzyło w sporcie w 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 13:20
2018 stał pod znakiem wielu sportowych imprez na całym świecie. Był to rok pełen sukcesów jak również smutnych chwil w historii polskiego sportu. Zapraszamy na kalendarium najważniejszych wydarzeń. 
rozwiń zwiń