more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda odznaczy Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 07:00
Prezydent Andrzej Duda odznaczy słynną tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Uroczystość ma odbyć się w piątek 11 stycznia. 31-letnia zwyciężczyni dwudziestu turniejów z cyklu WTA zakończyła karierę w listopadzie ubiegłego roku. 
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Foto: Shutterstock

W czasie uroczystości głos ma zabrać prezydent. Andrzej Duda dziękował już Radwańskiej za lata wspaniałej kariery, gdy ta zdecydowała się zrezygnować z dalszego uprawiania zawodowo sportu. "Dziękujemy za wszystkie sukcesy i wspaniałe promowanie Polski na światowych kortach!" - pisał wówczas.

Radwańska w ciągu kariery wygrała 20 turniejów z cyklu WTA. Jej najważniejszym triumfem było zwycięstwo w finale turnieju Masters w Singapurze w 2015 roku. Nigdy nie udało jej się wygrać żadnego z wielkoszlemowych turniejów. Najbliżej tego była w 2012 roku, gdy w finale Wimbledonu uległa słynnej Amerykance Serenie Williams. W światowym rankingu dotarła do drugiego miejsca. 

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Radwańska kończy karierę. Największe sukcesy i porażki polskiej tenisistki

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 21:53
Agnieszka Radwańska po raz pierwszy w turnieju WTA wygrała w 2007 roku w Sztokholmie. 28 razy wystąpiła w finale tej rangi imprezy, w tym raz w turnieju wielkoszlemowym. Kibicowali jej fani tenisa na całym świecie, cieszyli się z jej pięknych zwycięstw i przeżywali zaskakujące porażki.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Radwańska zostanie komentatorem, trenerem czy działaczem? Polka uchyliła rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:44
Agnieszka Radwańska nie zamierza rozstawać się z tenisem. - Dlaczego miałabym to robić? Tenis był całym moim życiem i nic - poza moją w nim rolą - nie zmieniło się - mówi najbardziej utytułowana polska tenisistka. 
rozwiń zwiń