more_horiz
Wiadomości

Agnieszka Radwańska wykorzysta swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych. Polka Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 16:12
Agnieszka Radwańska została nową Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska. Najbardziej utytułowana polska tenisistka będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się. 
Była tenisistka Agnieszka Radwańska podczas uroczystości mianowania Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF
Była tenisistka Agnieszka Radwańska podczas uroczystości mianowania Ambasadorem Dobrej Woli UNICEFFoto: PAP/Tomasz Gzell

Agnieszka Radwańska powiedziała IAR, że teraz jej dotychczasowa praca i kariera sportowa nabiorą nowego, głębszego sensu.

- To jest najpiękniejsza rzecz, jaka może być. Bardzo cieszę się z tego, że mogłam zostać ambasadorem UNICEF Polska i pomagać innym w wielu zakątkach świata, przede wszystkim dzieciom, które mają złe warunki od samego początku i praktycznie niczego nie mają - mówiła. 

Marek Krupiński - dyrektor generalny UNICEF Polska powiedział, że Agnieszka Radwańska jest idealnym kandydatem na Ambasador Dobrej Woli. Podkreślił, że jest znana, bardzo sympatyczna, popularna, bezpośrednia a to są cechy pożądane u nowego ambasadora.

- W naszym przypadku ważne było to, że bardzo szybko zareagowała na zaproszenie i rozmowy, gdy jeszcze nie mówiliśmy o ambasadorowaniu lecz tylko o zaangażowaniu się i pomocy - mówił dyrektor generalny UNICEF Polska. 

Ambasadorowie Dobrej Woli wykorzystują swój talent i sławę, aby walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono. 

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Poczułam się, jakbym umarła". Agnieszka Radwańska "poraża elegancją", a powrót na kort jest nierealny

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 11:00
Nie było konferencji prasowej, ale stosowna komunikacja w mediach społecznościowych spotkała się z niesamowitą reakcją. Świat tenisa oraz kibice mocno ale z szacunkiem i pozytywnie zareagowali na informację o zakończeniu kariery przez naszą tenisistkę, która obecnie przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda odznaczy Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 07:00
Prezydent Andrzej Duda odznaczy słynną tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Uroczystość ma odbyć się w piątek 11 stycznia. 31-letnia zwyciężczyni dwudziestu turniejów z cyklu WTA zakończyła karierę w listopadzie ubiegłego roku. 
rozwiń zwiń