more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: kolejny piłkarz rozwiązał kontrakt z Wisłą. Bartkowski odchodzi z klubu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:55
Obrońca Jakub Bartkowski rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowano na stronie internetowej klubu występującego w piłkarskiej Ekstraklasie. To drugi, po Dawidzie Korcie, zawodnik, który zdecydował się na taki krok. Licencja Wisły na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej jest ciągle zawieszona przez Komisję do Spraw Licencji Klubowych. 
Jakub Bartkowski (z prawej) rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków
Jakub Bartkowski (z prawej) rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków Foto: PAP/Marcin Bednarski

Bartkowski trafił do klubu z pierwszej stolicy Polski w przerwie zimowej sezonu 2016/2017. 27-latek wcześniej występował m.in. w Widzewie Łódź i Wigrach Suwałki. W barwach Wisły zagrał łącznie w 38 meczach, w których zdobył trzy gole oraz zaliczył cztery asysty. 

W rundzie jesiennej prawy obrońca miał pewne miejsce w składzie drużyny prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. Bartkowski był jednym z sześciu piłkarzy którzy zgłosili do Polskiego Związku Piłki Nożnej wnioski o rozwiązanie kontraktu z Wisłą z winy klubu. Zawodnicy przez pół roku nie otrzymali wypłat. Obecna sytuacja finansowa klubu jest tak zła, że Komisja do Spraw Licencji Klubowych PZPN zdecydowała o zawieszeniu licencji Wisły na występy w Ekstraklasie. 

Przed Bartkowskim na rozwiązanie kontraktu zdecydował się Dawid Kort. Podobne wnioski złożyli już Zoran Arsenić, Tibor Halilović, Marko Kolar i Vullnet Basha. Z zespołu odszedł też jego najlepszy strzelec Zdenek Ondrasek, którego kontrakt dobiegł końca wraz z 2018 rokiem. 

pm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekstraklasa: Wisła Kraków traci kolejnego piłkarza. "Musiałem też pomyśleć o sobie"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 11:56
Dawid Kort nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. 23-letni pomocnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, wcześniej złożył wezwanie do wypłaty zaległych pieniędzy.
rozwiń zwiń