more_horiz
Wiadomości

ME siatkarzy: znani są już wszyscy uczestnicy turnieju

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 07:41
Zakończone w środę eliminacje wyłoniły brakujących uczestników wrześniowych mistrzostw Europy siatkarzy, w których udziału pewni byli już wcześniej Polacy. Przepustki w kwalifikacjach wywalczyli m.in. Finowie i Hiszpanie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Dziurek/Shutterstock.com

Gospodarzem czempionatu będą cztery kraje - Belgia, Francja, Holandia i Słowenia, których reprezentacje mają na tej podstawie zapewniony udział w imprezie. Osiem kolejnych drużyn - Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja - przepustkę wywalczyły za sprawą lokaty zajętej podczas poprzedniej edycji mistrzostw Starego Kontynentu.

Drugą połowę uczestników wyłoniły rozpoczęte w sierpniu ubiegłego roku, a zakończone w środę kwalifikacje. Awans uzyskali zwycięzcy siedmiu grup oraz pięć ekip z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Tym samym do stawki dołączyły: Rumunia, Estonia, Słowacja, Portugalia, Białoruś, Ukraina, Grecja, Hiszpania, Czarnogóra, Finlandia, Austria oraz Macedonia.

ME odbędą się w dniach 12-29 września. Będzie to pierwsza edycja tej imprezy organizowana przez cztery państwa oraz pierwsza z udziałem 24 zespołów. W poprzedniej, która odbyła się dwa lata temu w Polsce, uczestniczyło 16 ekip. Tytuł wywalczyli Rosjanie, a biało-czerwoni odpadli w barażu o ćwierćfinał.

(mb)

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy od 1976 roku czekają na medal olimpijski w siatkówce. Edward Skorek: na igrzyskach trzeba umieć się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:25
- Łatwo jest zdobyć jeden medal, ale powtórzyć ten sukces jest bardzo trudno, bo to są często zupełnie inne warunki - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Edward Skorek, mistrz olimpijski z 1976 i mistrz świata z 1974 roku. 2018 rok przyniósł kibicom polskiej siatkówki wiele radości, bo biało-czerwoni obronili tytuł na MŚ. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: trudne zadanie polskich siatkarek - biało-czerwone powalczą o igrzyska z Serbkami

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 12:55
Serbia, Portoryko i Tajlandia to rywalki polskich siatkarek w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Międzynarodowa federacja (FIVB) potwierdziła, że podopieczne Jacka Nawrockiego zastąpią w tej imprezie Kubanki.
rozwiń zwiń